HomeMade

Pełna wersja: Czym mierzycie cewki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Andrzej, temat już rozwiązał Paweł SQ8MVY.
Fachowiec - kopara mi opadła.
Po pierwsze było w cholerę błędów w kodzie i bibliotekach, które Paweł żmudnie poprawił. Spędził nad tym w ....... czasu, i to jeszcze w święta Smile
Niestety okazało się także że mam skopane oryginalne środowisko ArduinoIDE, i wysypywało się różny sposób, dopiero zainstalowanie alternatywnego Visual Studio Code, od strzała uruchomiło poprawną kompilację. Pozostało tylko wybrać typ wyświetlacza.
Paweł - jeszcze raz dziękuje!!!
Ooo to gratulacje,
jak wyczytałem w kodzie projekt jest otwarty i można go (oprogramowanie) zmieniać i publikować.
Przemek to wgraj i zobacz co wyświetla. Chociaż " pełny obraz" to dopiero po podłączeniu przełączników i enkoderów można zobaczyć.
Gotowe warianty pod wyświetlacze można by tu zamieścić Big Grin
Ja utknąłem na elemencie biblioteki którego nie mam na kompie Sad
Dla zainteresowanych zamieszczam kompletny spakowany projekt pod VisualStudioCode z PlatformIO.
Wyboru LCD dokonuje się w linii 76 pliku Gene_Wobul_ADF4351_v10_2.cpp
Dodałem odpowiedni komentarz , aby łatwiej było odszukać.

Może by nowy wątek założyć dla tego projektu.
[attachment=16186]
Całkowicie zapomniałem, że VSC zapisuje w plikach konfiguracyjnych projektu ścieżki bezwzględne ( w plikach w katalogu .vscode ).
W tym wypadku należy w VSC utworzyć nowy projekt Arduino na platformę mega2560 i skopiować do niego zawartość katalogów src oraz lib z zamieszczonego archiwum do odpowiadających katalogów w nowo utworzonym projekcie.
Za małe zamieszanie przepraszam.
[attachment=16187]
Przy wykonywaniu filtrów LPF, BPF - wykorzystałem możliwości analizatora EU1KY - z oprogramowaniem KD8CEC - gdzie po skalibrowaniu pomiaru indukcyjności i pojemności można dokładnie pomierzyć indukcyjność - (można wybrać częstotliwość bliska częstotliwości pracy cewki) po wygenerowaniu w programie Elsin wartości indukcyjnosci - pojemności a potem przed wlutowaniem ustawić na stole indukcyjności na wartości wyliczone w programie. Przełączając EU1KY na pomiar S11 - ( wyjście LPF, BPF dać terminator R - 50 om), można dokładnie dostroić na jak najniższy SWR. Praktycznie jak dokładnie ustawiłem wyliczoną indukcyjność to jedynie C można dostroić nie ingerując w indukcyjność .
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie