HomeMade

Pełna wersja: Transceiver HYDRA sp2fp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Prezentuję trzy pasmowy trx cw / ssb pokazany na PUK Burzenin 2019
Link do strony:
http://www.profimot.pl/sp2fp/HYDRA/TRX_H...SP2FP.html
İmage
Schemat płyty głównej pdf-link
schemat blokowy:
İmage
Opis działania TRXa -link
schemat PA
İmage
schemat front panelu
İmage
Witaj Paweł,

Trzeba tutaj dodać, że TRX Hydra został wystawiony w konkursie PUK-2019 i zajął drugie miejsce ex aequo z wystawionym przez Bogdana SP4LVC 200 watowym tranzystorowym wzmacniaczem Husarek PA200. Gratulacje !
TRX Hydra świetnie się prezentuje wizualnie i też bardzo dobrze działa, miałem okazję posłuchać na prywatnych pokazach, wg mojej opinii zarówno TRX Hydra, jak i poprzednik jedno pasmowy TRX Scorpion to najlepiej dopracowane kity w SP, wzór do naśladowania. Szkoda, że na tegorocznym ZT Burzenin 2019, Paweł nie dostał od organizatora czasu na wykład o jego najnowszym projekcie, bez wątpienia byłby to jeden z najciekawszy i najbardziej techniczny wykładów.
Paweł wrzucisz tutaj na formu schematy, zdjęcia może jakieś pomiary ?
73
(14-09-2019 11:04)SQ2RH napisał(a): [ -> ]TRX Hydra został wystawiony w konkursie PUK-2019 i zajął drugie miejsce ex aequo z wystawionym przez Bogdana SP4LVC 200 watowym tranzystorowym wzmacniaczem Husarek PA200.

Gratulacje Paweł i Bogdan.Jakie konstrukcje zajęły 1 i 3 miejsce?
Ja tylko dodam, ze choc Pawel nie dostal "slotu" na prezentacje, to chociaz ja skorzystalem z bardzo dlugiej i owocnej pogadanki. Pawel duzo mi opowiedzial o TRX Hydrze i Scorpionie, ktorego plytki juz dawno temu zakupilem a reszta zaniedlugoSmile (oby).
Warto zaczepic Pawla i zadawac mnostwo pytan, bo chetnie dzieli sie informacja i wiedza, a dla takiego "zielonego" jak ja to ma znaczenie, coby oszacowac czy podolam wyzwaniu. Tak jak Pawel powiedzial, poprawnie zmontowany kit startuje od kopa a w razie czego jest do uslug, wiec mlody konstruktor nie zostaje sam z rachunkiem w kieszeni. Ceny tez sa korzystne, jak porownalem z podobnymi konstrukcjami z SP. Pawel to pasjonata - kto go widzial to wie.
Ciesze sie ze udalo mi sie z nim zagadac w cztery oczy i zadac mnostwo pytan, odnosnie jego konstrukcji ale tez metodologii pomiarow, nauki konstruowania urzadzen itp. Wogole Burzenin to miejsce gdzie warto nawiazywac kontakty z ludzmi z czolowki polskich konstruktorow. Sporo ciekawych mniejszych kitow do zakupienia - nie trzeba szukac na znanych portalach. W kraju dzieja sie naprawde dobre rzeczy i w Burzeninie "wylaniaja" sie te mniejsze projekty na swiatlo dzienne.

Pawel
pozdrawiam i tak jak gadalismy, do "Mikolaja" sprezentuje sobie kit Scorpiona.
Owocnych konstrukcji!
Miło mi bardzo czytać takie posty . Smile
Potwierdzam - kawał dobrej roboty. Pięknie słyszałem Hydrę na na SSB, Nadawałem i odbierałem CW.
Zamawiam pierwszy kit do polutowania i pomęczenia. Lekko jej u mnie nie będzie - tej Hydrze...
Jak zwykle z dziwnym pytaniem ?
Pewnie za jakiś czas będę projektował trxa na inne pasma.
Przy pośredniej 10MHz dla której 7ka i 14stka są wystarczająco daleko - problemem staje się pasmo 10MHz
Przyszedł mi pomysł do głowy aby dla tego zakresu wykonać konwerter na ad831 dobrze odfiltrowany z dostępnym kwarcem 13875
Mieszacz ten nie powinien popsuć parametrów użytkowych odbiornika. Częstotliwość wyjściowa będzie w paśmie 80m 3775-3725 . Po wpuszczeniu tego sygnału na wejście 80tki powinienem mieć dobrze odfiltrowane przenikanie 30m do pośredniej. Oczywiście dochodzi dopisanie takiej funkcji w syntezie (praca z konwerterem) ale jest to wykonalne. Tor nadawczy to tylko telegrafia - więc obecny sposób kluczowania bezpośredniego jest OK i nie ma tutaj mieszania częstotliwości.
Jeśli ktoś ma zdanie ne ten temat to zapraszam do dyskusji.
Ten konwerter bedzie wewnatrz transcivera?
No raczej, ale na razie i tak brak czasu na testy. Zamówień na obecną wersję sporo.
Potwierdzam słowa Jurka kawał świetnej konstruktorskiej roboty plus niesamowite dopasowanie mechaniki, wszystko pasuje jak ulał.
Przekierowanie