HomeMade

Pełna wersja: Piligrim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Alfabetyczna lista Kolegów budujących Piligrima na podstawie wypowiedzi na forum i deklaracji

1: SQ1GYQ, SQ1LZT
2: SP2JJH, SP2JQR
3: SP3RAF
4: ?
5: SP5APU, SP5AQT, SP5BEF, SP5CIB, SP5EZJ, SP5FCS, SP5FJJ, SP5FGT, SP5GTI, SP5ILV, SP5IWI, SP5JPB, SP5SMB, SP5TAA, SQ5ESM, SQ5FLP, SQ5IZX, SQ5NBG, SQ5NPW, SQ5PBR, SQ5STS, SQ5RIX
6: 3Z6AEF, SQ6IYY, SQ6COQ, SQ6DGB, SP6LTP
7: SP7DQR, SP7NJR, SQ7JZS, SQ7BFS
8: SP8GVM, SQ8LUY, SQ8MFM, SQ8Z, SP8QEJ
9: SP9IZM, SQ9NOX, SP9EZQ, SP9MRN
poza SP: KC2TXZ, M6MKJ/SQ7LRK

Na zielono zaznaczono całkowicie uruchomione Piligrimy - 21 egzemplarzy.

Modyfikacja listy po zgłoszeniu na PW do autora postu.


Dokumentacja i pliki źródłowe płytek:
Płyta główna Piligrima PCB
Filtry BPF wg SP2JJH: dokumentacja oraz PCB
Filtry Combo wg SP5FCS: PCB oraz pomiary
Przetwornica do zasilania Piligrima
Zasilanie wg SP2JJH
Kompresor dynamiki
Redukcja szumów na SSM2000
Dodatkowy moduł na CLPD
Przedwzmacniacz i tłumik
Wzmacniacz m.cz. na LM380
Odpowiedniki rosyjskich układów scalonych
Kompresor dynamiki i przedwzmacniacz
Dopasowanie obwodów wejściowych...

Tłumaczenie z rosyjskiego dokumentacji oraz opracowania własne: [attachment=557]



Podstawowa dokumentacja Piligrima na forum CQHAM.RU linki:
Zasadnicza płyta radiowa - wątek na forum.cqham.ru
Piligrim wersja SMD - wątek na forum.cqham.ru



Różne wykonania płytek do Piligrima, modyfikacje, poprawki, wykryte błędy (drugie i trzecie zdjęcie) .
Jakie są propozycje na wykonanie płyty radiowej Piligrima ?

A tak na marginesie to ilu Kolegów planuje wykonanie całego Piligrima w wersji nadawczo-odbiorczej. Do kompletu brakuje:
- obwodów wejściowych BPF (może te z AVT - 5 pasm);
- wzmacniacza mocy PA;
- filtrów wyjściowych LPF;

Niestety to już nie jest "piaskownica" w stylu SDR-a ... ale oczywiście do zrobienia.
(20-03-2009 19:31)sp5fcs napisał(a):A tak na marginesie to ilu Kolegów planuje wykonanie całego Piligrima w wersji nadawczo-odbiorczej. [ciach!]Niestety to już nie jest piaskownica w stylu SDR-a  ...   ale oczywiście do zrobienia.

Adamie, zaryzykuję. Mam nadzieję, że wytrzymam, również finansowo  Wink i żona nie wypędzi mnie z domu  Wink

Robert
Cześć,

Załączam opis części radiowej TRX'a "Pilgrim", tłumaczenie Grzegorza SP5FGT z rosyjskiego.
(29-03-2009 23:39)sq5nbg napisał(a):Załączam opis części radiowej TRX'a "Pilgrim", tłumaczenie Grzegorza SP5FGT z rosyjskiego.

Cześć,

w związku z tym, że wczoraj byłem po raz pierwszy, jeszcze nie we wszystkim ze specyfiki spotkań Home-Made się orientuję... Chętnie zabrałbym się za ten projekt po skończeniu Taurusa... Zresztą... to samo dotyczy NWT-7 i odbiornika SDRowego, z tym że to trochę nie ten wątek Smile

Łukasz SQ9NOX
Profesjonalne wykonanie płyty głównej Piligrima przez Waldemara SP2JJH oraz cały odbiornik podczas testów. Rośnie popularność tego ciekawego urządzenia.
Płytka ma zmodyfikowany wzmacniacz m.cz na LM386 i dodany jeden stopień TL072. Wykonałem płytkę termotransferem ale to jest prawdziwa "masakra". Wiercenie i frezowanie zajmuje pół dnia a efekt mizerny. Taka płytka w firmie wyjdzie około 50zł i moim zdaniem warto bo efekt widać na Waldka module. Na zdjęciu jest też fajny moduł filtrów dolnoprzepustowych z mostkiem SWR. Waldemar wykonał kawał dobrej roboty!
Waldemar SP2JJH to solidna firma, stara szkoła, właśnie otrzymałem schemat modyfikacji toru automatyki i wzmacniacza m.cz. pewnie za chwilkę przyjdzie reszta. Wygląda na to, że dostaniemy jako Grupa Home Made od Waldka kolejny prezent, najpierw NWT7, teraz Piligrim. Jurek w dobrym tonie byłoby zaprosić Waldemara w nasze skromne progi.
Waldemar przysłał mi pliki z poprawionym projektem druku Piligrima oraz:

Waldemar napisał(a):"Jeżeli chodzi o pcb to wszystkie sprawy przekazuję Tobie.Będę się bardzo
cieszył jeżeli uruchomicie kilka trx-ów i pomożecie innym kolegom.
Fabryczna pcb da szansę mniej doświadczonym Kolegom wykonania tego trx-a."

Waldek, dzięki w imieniu grupy!
Plan jest taki, miesiąc na wykonanie syntezy powinien wystarczyć. Mamy generatory i komparatory dla członków grupy, jest źródło na zakup tarcz do enkoderów własnej roboty. Czas pomyśleć o pozostałych modułach.
Kolejny etap to płyta zasadnicza Piligrima. Mam problem bo aktualnie są dwie wersje Waldka SP2JJH i Grzegorza SP5FGT.
Kolega Roman SP5AQT zastosował w swoim Piligrimie wzmacniacz mocy od Cataliny. Dla tych co nie posiadają książki SP5AHT skan strony ze wzmacniaczem " CATALINA PA-40W ".
Załączam projekt PCB radiowej Kolegi Grzegorza SP5FGT zrobiony w KiCad'zie.
Jest to wersja jeszcze nie sprawdzona, wymagająca weryfikacji i poprawek.
Witam wszystkich członków Grupy.
Jeżeli chodzi o enkodery to do tej syntezy pasują wszystkie ponieważ oprogramowanie pozwala na zmianę parametrów i w zależności
od wielkości napięcia które generuje enkoder ustawia się odpowiednio w menu. Ja testowałem enkodery własnego wykonania które miały
od 48- 256 impulsów oraz fabryczne chyba firmy "KOPAL" i wszystkie współpracują bez problemu. Podłączyłem eksperymentalnie enkoder
produkowany kiedyś przez WAREL enkoder który miał 1000 !! impulsów na obrót i też współpracował tylko krok syntezy zmieniłem na
1 Hz. Nie wiem jak wkleić zdjęcia ze swoich prac ale przy pomocy kolegów może uda się to zrobić. W ostatnim tygodniu byłem na działce i przeprowadziłem na PILIGRIMIE około 200 łączności.Poniżej fotki tego samego urządzenia tylko z różnymi wyświetlaczami.Zielony był niewidoczny pod różnymi kątami.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Przekierowanie