HomeMade

Pełna wersja: LTspice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
VOLTAGE SOURCE ...
SINE(0 5u 3.5Meg)
Poniżej 4uV generuje mi jakiś śmietnik.
Help
Nie chcę robić dzielnika aby zasymulować < 1uV z anteny...
Żródło może jest bez obciążenia?
Można zmniejszyć czas:
Simulate->Edit simulation command->Transient->Maximum Timestep
I wyłączyć kompresje w ustawieniach LTSpice: http://ltwiki.org/index.php?title=Compression
Wyłączenie kompresji pomogło. Dzięki.
LTSpice czasami potrafi się zawiesić i wtedy o dziwo wyłączenie kompresji pomaga. Pomaga też jeśli chcemy uzyskać fajne widmo FFT (wiadomo, tu są decybele więc skala logarytmiczna). Ale do dłuższych symulacji, np gdy ktoś jest ciekaw jakie są produkty modulacji sygnału 10MHz sygnałem 1kHz, warto mieć jakieś 100ms symulacji z rozdzielczością kilku ns - ilość punktów idzie w dziesiątki milionów. Wtedy dysk SSD się przydaje, bo rysowanie wykresów w LTSpice nie jest jego mocną stroną Smile
Niekoniecznie musisz zapamiętywać obliczenia od początku - wystarczy tylko ten fragment który chcesz obejrzeć.
No tak. Ale do policzenia dobrego FFT musisz mieć dużo próbek. Dużo to tak z kilkadziesiąt okresów sygnału modulującego Smile
Od kilku dni zainstalowałem i testuję wersję LTSpiceXVII, jednak w okienku View nie odnajduję funkcji FFT.
Próbowałem realizować dyrektywami, ale wyniki tylko w logu - nie ma plotu. Czy mam jakąś niepełną wersję, lub coś
niedoczytałem? Posiłkuję się Helpem, a tam w opisie ta funkcja w View jest !
Czy patrzysz na "właściwe" view?
Simulate->Run i prawy przycisk myszy na wykresie.
(13-01-2020 10:49)SP7CLB napisał(a): [ -> ]Od kilku dni zainstalowałem i testuję wersję LTSpiceXVII, jednak w okienku View nie odnajduję funkcji FFT.
Próbowałem realizować dyrektywami, ale wyniki tylko w logu - nie ma plotu. Czy mam jakąś niepełną wersję, lub coś
niedoczytałem? Posiłkuję się Helpem, a tam w opisie ta funkcja w View jest !

Musisz mieć aktywne okno wykresu przebiegu napięcia - klikajac prawym klawiszem myszy pojawi się FFT w menu na dole jako przedostatnia pozycja.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie