HomeMade

Pełna wersja: Mikrofon Shure 450 series II + kit Avt 2392
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie
Dostałem mikrofon Shure 450 series II I zastanawiam się czy ma sens podłączenie go do kitu avt 2392 przedwzmacniacz mikrofonowy. Także mam możliwość podłączenia do modułu wg PA0FRI kiedy tylko dojdą brakujące elementy.
Sama wkładka ma ok 20 Ohm ale ponieważ mikrofon ma transformator to na wyjściu ma albo 225 Ohm albo 30 000 Ohm.
Jest sens składania takiego zestawu? Radio to leciwe TS 50 Kenwooda ale być może w przyszłości będzie to Icom 7300. Ale ten Ikom to na razie plany

Pozdrawiam
Spróbuj na niskiej impedancji. Radio ma oporność wejściową 600 Om. A na mikrofonie masz połowę tej wartości. czyli otwarte na maksa nie będzie przesterowane i masz okazje mieć fajny super czysty sygnał o ile mikrofon jest sprawny. No 235 Omów tak bardzo nie różni sie od 300 . Potrzeba co prawda 600 Omów ale bez wariacji. Na razie dokonaj próby i posłuchaj ocen od kolegów. Chyba że masz analizator widma w pobliżu Trzeba sobie zdać sprawę że impedancja to jedno a napiecie wychodzące z mikrofonu to drugie. ale jak jest troche mniejsze niż wymagane to "dziury w Niebie" nie będzie. Owszem moze nie wysterowywać radia ale póki nie dokonasz próby to sie nie dowiemy.
I co? Jak wypadły próby?
Witam

Proby , myślę ze się powiodły , mikrofon działa poprawnie , jedynie propagacja nie pozwala na całkowite sprawdzenie. Zrobiłem kilka łączności i wydaje mi się ze jest wszystko OK. Mam takie dwa mikrofony , w pierwszym zamontowałem przedwzmacniacz kit z AVT o oznaczeniu AVT 2392.
Teraz skończyłem lutowanie układu wg PA0RFI procesor audio ( DSB Speech Clipper ) i podłączyłem drugi mikrofon. Do sprawdzenia czy działa podłączyłem głośnik i wzmacniacz audio i sygnał z mikrofonu słychać w głośniku. Pozostało teraz spróbować jak działa z radiem. Jedynie co się zastanawiam czy zasilać bezpośrednio z radia ( ( 8 V we wtyku ) czy tez z 12 V z oddzielnego zasilacza. Ta opcja wydaje mi się bezpieczniejsza bo nie wiem jakie ma max obciążenie napięcie wyjściowe z radia i lepiej dmuchać na zimne. Nie daj Boze uszkodzi się radio.

Po zamontowaniu w obudowie mikrofonu podam więcej szczegółów
Przekierowanie