HomeMade

Pełna wersja: AVR KISS TNC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
-nie potrzebuje FX(MX)614
-nie jest *zero crossing* ( analog filter > 10 bit ADC > DSP )
-output by PWM

Ja tylko plytke zrobilem do tego TNC
( mam pozwolenie od autora UR4MCK na publikacje calej info )
Otrzymałem, od kolegi Vasyl-a płytki tego modemu.

Części już zamówione, niebawem złoże i podzielę się z Wami moją opinią.
Paweł uruchomiłeś TNC? Jakieś wrażenie z uruchamiania? Przydał by się rysunek płytki pod termo-transfer. Jak znajdę chwilę to pewnie przerysuję.
Modem ruszył od ręki i nie było żadnych kłopotów. Jedynie rezystory które decydują o napięciu ze stabilizatora te dwie nad MC34063 wymagają korekty wartości. Na zdjęciu jedna z nich ma poprawiona na czarno wartość na 6,2k. Ja mam chyba 1k w miejsce tego 2k w lewej strony i 3k ten prawy (na zdjęciu poprawiony na 6,2k)

Jest niestety kilka elementów SMD od dołu i nie jestem jeszcze pewny w 100% czy dobrze zamontowałem bo nie ma rozmieszczenia dla nich. Musze jeszcze upewnić się u źródła.

Wydaje mi się, że sa to dwa rezystory 10k i kondensatory 100nF do filtrowania (blokowania) zasilania.

Vasyl ma płytki dobrze wykonane, przychodzą w ciągu tygodnia i moim zdaniem szkoda czasu na "prasowanki"

PS. W weekend zrobię zdjęcia mojej płytki i dołączę tutaj
Do czego zaprzęgnąłeś modema na teście ?
Do tego samego do czego brakuje mi CTCSS-a Smile Smile

Używałem go kilka dni do mojej stacji w domu.

Testy wyszły naprawdę dobrze, tzn. nie zauważyłem gorszej pracy niż mojego TNC-2D
Chodziło mi o oprogramowanie. Sprzęt RF to wiadomo że wsjo ryba.
No to przecież wiadomo co emituje ramki z mojego domu Big Grin Big Grin

Na pewno działa w trybie KISS, ja osobiście ustawiłem go w UI-View jako TNC2, ale chyba i tak nie ma trybu komend więc nie ma to takiego znaczenia.

W wolnej chwili sprawdzę czy reaguję na komendy, a właściwie na pozostałe bo teraz sobie przypomniałem, że na zmianę czasów Tx Delay itp. reaguje.

PS. A o czym Krzyśku myślisz?
Nic nie myślę - co najwyżej - zastanawiam się nad sensem montowania tego
urządzonka. Działa lepiej jak modem z sounkarty ?
To zależy jakiego programu używasz, bo w AGW wychodzi podobnie, ale MixW o wiele lepiej radzi sobie ze słabymi sygnałami.
Stron: 1 2
Przekierowanie