HomeMade

Pełna wersja: synteza trojak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pomocy - proszę.
Synteza TROJAK bardzo funkcjonalna, jedyna wada jaką dostrzegam to bardzo mocne nieprzyjemne terkotanie przy strojeniu. Dzwoniłem do Twórców owej syntezki, ale niestety bez pomocy. Enkodery mechaniczne,magnetyczne, optyczne - nie zdają egzaminu.
Błagam pomóżcie.
Witaj,

Jakiś link do projektu tej syntezy ?
Skoro wymiana enkoderów, jak piszesz, nie pomogła, to podepnij oscyloskop na wyjście i sprawdź, czy nie jest zrywany/zatrzymywany przebieg przy przestrajaniu.
Witaj Pawełku.
Mam trzy syntezy Trojaka - jeden jako generator sygnałowy,drugi do układów mieszających i radio na krótkie z tą syntezą I wszędzie to samo. Myślę,że to sprawa softu do procesora. Autorem syntezy jest Piotrek sp2dmb
Pawełku - dołączam jeszcze załącznik do tej syntezy
Dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam
Leszek sp9spv.
Dołączam link do tej strony.
http://www.sp2dmb.cba.pl/proj.html
Rzeczywiście jest chyba błąd w oprogramowaniu. Nie mam jak przetestować, ale mogę podesłać poprawiony wsad do sprawdzenia. Napisz Leszku do mnie na mejla (jest na QRZ.com).

pozdrawiam
Witek.
Witam,

Leszku, dziękuję za linka. Jednak nie mogę pod nim znaleźć wsadu do procka. Nie posiadam owej syntezy więc nie jestem w stanie więcej pomóc.

Widzę, że kolega Witek SP3JDZ - autor software już znalazł źródło problemów.
Dzięki serdecznej pomocy kolegów SP3JDZ i SQ8MVY syntezka TROJAK działa idealnie.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Leszek SP9SPV.
mozna prosic o info, co zostalo poprawione (rozumie ze soft zostal poprawiony?).
zastanawiam sie nad ta synteza i dobrze by bylo wiedziec na ile jak problem rozwiazac.
dzieki i pozdrawiam
(02-01-2020 21:56)SQ8GUO napisał(a): [ -> ]mozna prosic o info, co zostalo poprawione (rozumie ze soft zostal poprawiony?).
zastanawiam sie nad ta synteza i dobrze by bylo wiedziec na ile jak problem rozwiazac.
dzieki i pozdrawiam
Zostało poprawione "terkotanie" przy przestrajaniu (poprawka w oprogramowaniu).

pozdrawiam
Witek.
Witam
Własnie podłączyłem "Trojaka " do płytki "plesseya" Działa bardzo dobrze , ale jest tylko jeden problem . Używam enkodera z Ali bardzo dobrej jakości 360 impulsów . Podczas kręcenia enkoderem wygląda jakby gubione były impulsy . Czasem podczas szybkiego obracania częstotliwość zamiast wzrastać maleje . Może jest jakieś wytłumaczenie , ale ja go nie znajduję . Enkoder jest przeznaczony do 5000obr/min.
Link do enkodera. https://pl.aliexpress.com/item/330031624...5c0f1QcjQ4
Do enkodera trzeba wymyślić jakiś hamulec ponieważ kręci się praktycznie bez oporów.


Nie mogę do końca ogarnąć ustawienia pilotów . Mam filtr PP9-A2-AR na 9MHz . Jaką częstotliwość w setupie "Trojaka" ustawić ? Jak ustawiłem 9000KHz i odstęp pilotów 1600 Hz to jakoś nie czysto słychać . Bardzo mocno słychać basy . Nie wiem czy to jest prawidłowe ustawienie . Może ktoś podpowie chociaż widzę , że ostatnie wpisy są przed rokiem .
(23-04-2021 17:30)SP8GPQ napisał(a): [ -> ]Witam
Własnie podłączyłem "Trojaka " do płytki "plesseya" Działa bardzo dobrze , ale jest tylko jeden problem . Używam enkodera z Ali bardzo dobrej jakości 360 impulsów . Podczas kręcenia enkoderem wygląda jakby gubione były impulsy . Czasem podczas szybkiego obracania częstotliwość zamiast wzrastać maleje . Może jest jakieś wytłumaczenie , ale ja go nie znajduję . Enkoder jest przeznaczony do 5000obr/min.

Enkoder raczej nie gubi impulsów. To raczej program się gubi przy szybkim kręceniu, pewnie nie jest przygotowany na taką liczbę impulsów.
Stron: 1 2
Przekierowanie