HomeMade

Pełna wersja: RD07MVS1 - Aliexpress
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy ktoś próbował tanich RD07MVS1 z Aliexpress? Chętnie bym spróbował ale trzeba długo czekać i nie wiem czy warto. Cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z Hestą.
Potrzebuję do FT857 - standardowa usterka...

Pozdrawiam
SP9MK
Miałem to samo. Ja swoje tranzystory brałem u Najbera. Kup na miejscu, będziesz miał pewność, że dobre, a do tego nie będziesz czekał. Czasem warto przepłacić za tzw. ,,święty spokój". Po wymianie proponuję skorygować (w zasadzie obniżyć) prądy spoczynkowe. One fabrycznie są ustawione na jakimś okrutnym poziomie. Spada trochę moc na 1,8 i 50 Mhz, ale jest szansa, że te po wymianie pożyją trochę dłużej. Nie sprawdzałem jak było z mocą na VHF - zapomniałem, ale raczej bez wielkich zmian.
Kupowałem 1 szt. RD100HHF w bardzo atrakcyjnej cenie z nadrukiem oryginalnym.
Naprawiona końcówka 100W pracuje bardzo dobrze. Odadaje nawet i 120W w zakresie 1,8MHz do 30MHz. Jest OK.
(02-04-2019 17:58)SP4LVC napisał(a): [ -> ]Miałem to samo. Ja swoje tranzystory brałem u Najbera. Kup na miejscu, będziesz mail pewność, że dobre, a do tego nie będziesz czekał. Czasem warto przepłacić za tzw. ,,święty spokój". Po wymianie proponuję skorygować (w zasadzie obniżyć) prądy spoczynkowe. One fabrycznie są ustawione na jakimś okrutnym poziomie. Spada trochę moc na 1,8 i 50 Mhz, ale jest szansa, że te po wymianie pożyją trochę dłużej. Nie sprawdzałem jak było z mocą na VHF - zapomniałem, ale raczej bez wielkich zmian.

Jakie miałeś objawy upalonej końcówki mocy? W moim przypadku zaniżona moc od pojedynczych W do kilkunastu w okolicach 10m dalej znów spadała (dla nastawy 100W). Diagnostyka dosyć prosta bo pominąłem driver i moc niska ale równa na wszystkich pasmach.

Jak wlutowałeś/wylutowałeś nowy tranzystor? Mam dwie koncepcje jak się d tego zabrać. Przykręcić śrubami spodnią blachę przez fabryczne otwory mocujące do radiatora. Dalej grzanie blachy i zdjęcie hotem tranzystorów z góry lub metoda pa0fri. Czyli zdjęcie blachy hotem wymiana tranzystorów i dolutowanie blachy na zamontowanych tranzystorach. Wredna ta obudowa...
,,Czyli zdjęcie blachy hotem wymiana tranzystorów i dolutowanie blachy na zamontowanych tranzystorach" - tak robiłem.
Wymieniłem te tranzystory. Chwilowo z tym radiem i tak do ładu dość nie potrafię. Maksymalna moc na wszystkich pasmach jaką udało mi się uzyskać to 80W (uwzględniając zabawę prądami spoczynkowymi i menu serwisowym). Co bym nie robił mam dziurę w mocy na 80/40m gdzie maksymalnie daje się uzyskać 20W mocy.
LPF sprawdziłem, PA sprawdziłem tor SWR i ALC sprawdzony. Kłopot w tym, że moc zaniżona jest już na wejściu pierwszego stopnia wzmacniacza.
Radio naprawione. Tranzystory dostępne w Hesta 100% sprawne. Dodatkowo pęknięty był kondensator szeregowy za blokiem PLL. Radio działa i ma się dobrze.
Przekierowanie