HomeMade

Pełna wersja: NWT6000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy ktoś posiada oprogramowanie do NWT6000, i ma wiedzę jak je uruchomić (konfiguracja)
WinNWT4 nie moge zmusić do przemiatania tak wysokich czestotliwości.
Google też mi w tym nie pomagają. Czy to jest jakaś tajemna wiedza?
-----
Chyba sobie poradzilem - nalezy ustawic mnoznik x10
Bo instrukcja jest identyczna do tej z NWT4000-2 str. 15, poza zakresem częstotliwości który należy wpisać zgodnie z notą do MAX2870: 23.5...6000 MHz.
Teraz można już stroić centymetrowe obwody (ten drugi garb za rezonansem zapewne harmoniczne generatora). Jedyne czego nie mogę jeszcze zrobić to sprawdzić toru odbiornika począwszy od anteny do sygnału po pierwszej przemianie. Tego chyba nie można zrobić, by zmusić NWT do takiej pracy by podawał przemiataną częstotliwość na wejście antenowe i analizował przyrost amplitudy zupełnie innych częstotliwości. Oczywiście mogę podpiąć sondę w.cz. po przemianie i podawać sygnał z NWT do anteny ale wtedy wykres muszę rysować ręcznie, a tu chodzi o wygodę.
Ależ Arturze oczywiście możesz robić tak jak mówisz. W praktyce odtworzysz w ten sposób charakterystykę filtru pośredniej częstotliwości. Ona jest praktycznie zawsze dużo węższa.
Rafał w tym moim wypadku charakterystyka pierwszej pośredniej jest równie szeroka, pomimo niższej częstotliwości i wynosi min 60MHz - tyli ile wynosi całe pasmo 23cm - kawał pasma. Zmierzone tym razem NWT500 i tutaj już niema tylu harmonicznych co w NWT6000.
Przekierowanie