HomeMade

Pełna wersja: Crossband repeater
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
No i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję.
Nie wiem czego kolega SP8F nie zrozumiał w mojej poprzedniej wypowiedzi #17, przecież napisałem jasno...

1. Polskie prawo to Tablica Przeznaczeń Częstotliwości, jest przydziałem pasm dla różnych podmiotów w danym kraju i nie ma szczegółowego opisu przydziału.
2. Krajowe regulacje prawne nie regulują Band planów krótkofalowców i oddają te REGULACJE organizacji w której jesteśmy "członkami" poprzez naszych przedstawicieli czyli w IARU - na zasadzie rządźcie się sami. Tam w ramach wspólnych porozumień krótkofalowcy w REGIONACH wspólnie ustalają w jakich zakresach jakimi emisjami będą pracować, gdzie jest łączność satelitarna, gdzie przemienniki, itp. To jest Band plan, którego jako krótkofalowcy powinniśmy przestrzegać, bo użytkujemy pasma radiowe, częstotliwości, kanały wspólnie, a nie jetseś tu sam.

Czy to jest tak trudne do zrozumienia? W minionych latach wydawanych było dużo książek dla krótkofalowców, które być może lepiej to wyjaśniały, dziś niestety brakuje nam tych podręczników.

https://pzk.org.pl/download.php?action=subcat&id=63

Wiedza o przepisach prawnych, IARU, ITU, Bandplanie, podziale pasm, jest częścią testu na uprawnienia operatorskie... który zdaje się przed Komisją Państwową (co odzwierciedla stanowisko Państwa jaką wiedzę powinien posiadać i czym powinien się kierować przyszły adept krótkofalarstwa) i na podstawie tej wiedzy wydawane uprawnienia operatorskie jako dokument Państwowy,
Miałeś zatem pytanie na egzaminie czy wiesz co to jest Band plan, ... bo będziesz go stosował.
W załączeniu test do przypomnienia...

(dostępny na stronach organu państwowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej)
https://bip.uke.gov.pl/swiadectwa-operat...kie,3.html
Stron: 1 2 3
Przekierowanie