HomeMade

Pełna wersja: Elementy wzmacniacza 2m? Prośba o identyfikację
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

na QRZ zakupiłem taki zestaw

İmage


W środku siedzą KT606, KT 609, KT904, 2N3632 i kilka innych gadżetów.

Pytanie czy ktoś będzie w stanie zidentyfikować te moduły? Planowałem złożyć z tego kilkudziesięcio watowy wzmacniacz na 144 MHz, jednak parametry pracy tych tranzystorów mówią o niecałych 10W, choć sprzedający zapewniał, że można zbudować coś więcej.

Mile widziany schemat tychże, choć dopuszczam myśl o wylucie i zbudowaniu czegoś nowego.
Pozdrowionka!
To są składowe moduły do radiotelefonów UKF na pasmo 170 MHz z modulacją FM, na 2N3632 w tym trybie da się wyciągnąć przy zasilaniu 24V w granicach 13W,
KT904 robi za sterowanie do 2N3632.
Da się te tranzystory więc użyć też na dwójce, dla SSB można z 2n3632 (w trybie pp) dostać do 20W przy 24V zasilania. Schemat najlepiej zdjąć z posiadanych modułów, są one łatwe do zrysowania.
Witaj,

dopiero teraz zwróciłem uwagę, że ta fotka jest miernej rozdzielczości.

Moduł do FT767GX ma 10W, w związku z czym posłużyłby raczej do czegoś innego.
W granicach 20-40 zł można kupić stare radzieckie tranzystory w.cz, więc na tym można coś zaplanować.

Jak z niższymi częstościami? Totalnie nie umiem oceniać charakterystyki tranzystora w kontekście pracy jako wzmacniacz.
Poczytam na ten temat. Wiem, że min. SP5AHT zaproponował "końcówkę mocy" opiewającą na kilka rozwiązań w kwestii tranzystorów. Teoretycznie po dostrojeniu filtrów wejściowych i wyjściowych powinien śmigać również i niżej.
Przekierowanie