HomeMade

Pełna wersja: Przełacznik Antenowy ze sterownikiem Arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przełącznik jakiego używam już od roku doczekał się sterownika z wyświetlaczem jak widać na załączonym zdjęciu ma 4 kanały i możliwość wyświetlania nazw anten.
Działa też sterowanie za pomocą komputera ale nie jest jeszcze dopracowane , może ktoś się przyłączy do dopracowania programu komputerowego bo mnie to przerasta.
Na razie wpisywanie nazw anten odbywa sie z poziomu programu Arduino przed kompilacją ale plan jest aby to robić z poziomu programu komputerowego.
Sterownik zbudowany jest na Arduino Nano , wyjścia są odizolowane przez transoptory.
Zastosowałem przekaźniki Relpol RM85 lub SHRACK RTD 14012 zasilane przez filtr LC. Płytka przełącznika jest dopasowana do puszki firmy SCAME - dobrze sprawdzają się w warunkach zewnętrznych.
Ze względu na oszczędność wyjść Arduino sterowanie LCD (2x16) odbywa się przez i2c. Płytka sterownika może obsłużyć 6 kanałów , sam przełącznik w obecnej wersji ma tylko 4 kanały.
Jeżeli ktoś ma ochotę przyłączyć się do projektu w kwestii sterowania przełącznikiem z poziomu komputera to zapraszam do kontaktu.[
[attachment=14033][attachment=14032]
Sterownik w obudowie HM1455-1201 z wyświetlaczem OLED:
[attachment=14043][attachment=14044]
Sterownik posiada też separacje zasilania (uwzgledniając GND) , gdy jest podłaczony do komputera to procesor jest zasilany z USB , część 12V jest oddzielona całkowicie , gdy działa bez komputera całość może być zasilana z zasilacza 12V do tego służy przełącznik na obudowie który steruje przekaźnikiem w sterowniku (będzie to uaktualnione na schemacie).

[attachment=14048]
Uaktualniony schemat
Program do Arduino , adres wyświetlacza (0x3F)[attachment=14165]
Program do komputera jest już prawie gotowy
Kilka płytek mam na zbyciu jeżeli ktoś jest zainteresowany ...
Cześć Marek, masz może więcej płytek z przekaźnikami, albo do tyłu wyświetlacza ?
Poskładałbym u siebie takie coś. Jak czas pozwoli, to i może na arduino coś bym naskrobał.
Wersja przełącznika do 6 anten przystosowana do aluminiowej obudowy fabrycznej Hammond 1550E[attachment=15169][attachment=15170]
Masz może nadmiar płytek i przekaźników?
Przekierowanie