HomeMade

Pełna wersja: Wzmacniacz G6ALU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy potrzebuje porady nie wiem jak rozwiązać w tym wzmacniaczu PTT załączanie go bo na płytce niema przekaźnika i trzeba go dorobić z boku tylko nie wiem jak.[attachment=13856]
Piotrze twoje pytanie jest trochę dziwne. Napisz lepiej w jakim radiu będziesz stosował ten wzmacniacz lub czy ma on być autonomiczny. Na pewno musi być układ klucza tranzystorowego w którego kolektorze lub emiterze będzie cewka przekaźnika lub przekaźników. Ja dałbym dwa - jeden na wejściu, a drugi na wyjściu wzmacniacza. Będziesz miał pewność, że sygnał wyjściowy nie będzie Ci przenikał na wejście wzmacniacza przez pojemności pojedynczego przekaźnika. Najprostszym rozwiązaniem jest sterowanie tego układu (klucza) z punktu w którym zwierasz do masy PTT mikrofonu przy nadawaniu. W załączniku załączam fragment układu z TRX-a Libra 80, który możesz z powodzeniem zastosować u siebie.
Ten wzmacniacz ma być oddzielnie pracować z obojętnym radiem ,moje pytanie jest takie jak podłącze zasilanie do tego wzmacniacza który tam jest na zdjęciu to on odrazy wystartuje pełną mocą a mi chodzi dorobić do niego sterowanie w załączaniu jego z radia po naciśnięciu ptt w radiu i wzmacniacz startuje mam taki schemat czy to można wykorzystać .Ja pisze prosto i na temat nie umiem obierać tekstu w ładne słuwka.
Ja jestem domorosłym elektronikiem i mi trzeba wytłumaczyć prosto co jak ma być podłączone bo ja widzę układ i niewiem jak mam go podłączyć do tego mojego wzmacniacza i gdzie.
Piotruś wszystko Ci wysłałem. Twój schemat jest zresztą bardzo podobny - nie ma jedynie fragmentu układu regulowanego czasu przejścia z nadawania na odbiór. Patrz na schemat i pytaj czego nie wiesz, bo my tuż Ameryki na nowo nie odkryjemy. Możesz jeszcze załączać w podobny sposób napięcie Biasu wzmacniacza. Schemat wzmacniacza też by się przydał do wglądu żeby wiedzieć, w których punktach układu można wpiąć się z tymi napięciami.
Czesc koledzy i takie podejcie do sprawy lubie prosto i zrozumiale i na temat
Na górze schematu masz napięcie +12V podawane tylko podczas nadawania. Więc możesz na zasilanie wzmacniacza podać napięcie na kolektory, ale wzmacniacz tak naprawdę zacznie pracować jak dostanie napięcie Bias (+12V) i sterowanie sygnałem w.cz.
Przekierowanie