HomeMade

Pełna wersja: Witam SP4MAR
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich na imię mam Marcin. Mieszkam w Białymstoku. Zaczynam przygodę na pasmach. Znak dopiero otrzymałem. Środowisko nie jest mi obce ponieważ w średniej szkole uczęszczałem do klubu krótkofalarskiego w Suwałkach. Pamiętam nawet znak SP4PSU. Po tylu latach wciąż pamiętam. Czterdziestka na karku a jednak. Do tej pory zrobiłem Taurusa na 80m, składam Pixie-3 dla zabawy. Poważnie też podchodzę do CW. Zacząłem się uczyć, zobaczymy z jakim skutkiem. Tyle o mnie. Pozdrawiam
Witaj Marcin.Taurusa odpaliłeś bez problemów a to oznacza zdolności techniczne.
Każda wiedza przydaje się na forum i dobrze jak można z kimś wymieniać doświadczenia.
Do spotkania w tematach technicznych.
Dzięki. Postaram się śledzić tematy. Na razie postawiłem sobie za cel zrobić Pixie-3 z części, które posiadam w domu. Układ delikatnie zmodyfikowałem i użyłem innych części. Nie wiem czy mogę przedstawić schemat z moimi przeróbkami bo wzoruję się na tym co zrobił SP5DDJ. Np zamiast kondensatora strojeniowego użyłem diodę pojemnościową. Zaznaczam że nie jestem specem od elektroniki często dochodzę po prostu do rezultatów metodą prób i błędów. W zasadzie to moja praktyka ugrzęzła gdzieś w przeszłości.
Pokazywać swoje koncepcje zawsze możesz.Przy tym jak dasz źródła z jakich korzystałeś to będziesz spał spokojnie.Nie da się Marcinie wszystkiego odkrywać na nowo i myślę,że nie tylko na SPHM korzysta się z pomysłów innych autorów.
Fana konstrukcji SP5DDJ może zainteresuje ten Taurus
Przekierowanie