HomeMade

Pełna wersja: Transceiver OVI40
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Witam,
powstaje nowy transceiver który jest unowocześnioną wersją znanego transceivera mcHF zaprojektowanego przez Chrisa Attanasov'a.
Dokładny opis konstrukcji znajduje się tutaj.

Główne róznice to:
- zakres częstotliwości pracy obejmujący pasma 6m, 4m, 2m oraz 70cm (w przyszłości)
- projektowana moc wyjściowa 50W
- główny procesor został zmieniony na cortex M7, a docelowo H7
- podstawowy wyświetlacz to 3.5" o rozdzielczości 480x320
- firmware UHSDR

Strona zamówień kitów, płytek itp. tutaj.

Prace nad częścią RF jeszcze trwają, ma być dostępna na początku przyszłego roku.
Główną różnicą w stosunku do projektu M0NKA jest licencja open hardware, oraz pozostawienie wymiarów płytki sterownika (UI) w zgodzie z wersją 0.6 transceivera mcHF.
Tez interesuje mnie ten trx, glownie do pracy terenowej. Swoj preorder zlozylem wczoraj. W pozniejszym czasie ma byc oferowana obudowa. Andreas ma juz odpowiednia ilosc chetnych wiec zamowienie plytek ma wyslac w tym tygodniu.
Witam,
Złożyłem...

Edit: pytanie antyspamowe proste, ale musiałem wzbudzić myślenie łykiem kawy :-))
(06-12-2017 10:32)SP2GNB napisał(a): [ -> ]Co należy wpisać w anty-spam question?
po prostu: red
(06-12-2017 10:32)SP2GNB napisał(a): [ -> ]Edit: pytanie antyspamowe proste, ale musiałem wzbudzić myślenie łykiem kawy :-))
Nie dziwię się, facet generalnie rozróżnia trzy kolory :)
Ja tylko się pogubiłem w końcu w kwotach do przelewu, czy to co podaje w tabelkach wyboru i potem zsumowane w emailu, to do tego należy doliczyć samemu 19% plus jeszcze chyba 7EU za wysyłke, czy kwota jaką podaje w emailu ( a będąca sumą tego co w tabelkach wyboru) jest już pełną kwotą za wszystko?
Juz mam pełną jasność, VAT, koszty wysyłki będą doliczone później i informacje otrzyma każdy poprzez email przed wysyłką.
Cześć Wojtek,
co do dostępności płytek u Artura to on sam musi się wypowiedzieć.
Wyświetlacza 3.2" nie polecam bo sam wiesz jaka jest różnica i przyjemność na 480x320, z kolei sam wyświetlacz 3.5 w trybie SPI to niestety muszę przyznać też nienajlepszy pomysł. Moja płytka do LCD 3.5" (tryb spi i równoległy do wyboru) będzie jeszcze w tym tygodniu (jak dobrze pójdzie) testowana przez Andreasa i po tych testach i ewentualnych poprawkach pójdzie do produkcji. Oprócz tego każdy będzie mógł ją sobie zamówić w płytkarni ale to nie wyjdzie dużo taniej.
Witam,

Czy istnieje BOM UI, nie mogę znaleźć.....
Sławek te wszystkie zmiany sa niczym w porównaniu z jedna ktorej tutaj nie ma, ale wiem że Ty dasz radę. Pisał o tym SP4EJT w jednym z pierwszych postow mcHF. Co do czerwonych plytek zostały mi dwie PCB ktore zachowalem dla siebie ale zdecydowałem że nie bede tego skłądał w takiej formie. Obiecalem to tez autorom ze nie bede zlecał ich dalszej produkcji - zgodnie z zasadą czyste ręce - czyste serce. Konczę projekt małego TRX-a a myslę o nowym takim o 1cm dluższym ale z LCD 3.5inch. Chcialbym ożenić trzy projekty mcHF, OVI40 i Malamute. Z tego ostatniego DSP, procesor z grafiką Sławka od OVI40, sterowanie pasmami z mcHF. Urzadzenie mialo by byc tylko i wylacznie KF, lub w drugiej wersji duo-bander 50/70MHz dostaje wiele maili ze jest potrzeba zrobienia takiego radia, dziwie sie że fabryki nie wsłuchują się w te glosy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Przekierowanie