HomeMade

Pełna wersja: Co zawiesić na 20 metrowym maszcie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pole antenowe 50m x 40m i maszt wojskowy na korbę przedłużony do 20m. Szczyt wzgórza (pioruny walą ostro). W dole, w odległości 15km widać cały Kraków i wszystko co radielektroniczne z nim związane. Mam jeszcze demobilowe dipole 2x40m z 20 metrowymi drabinkami od R140 - linka miedziana fi 4 mm.
Co z tego da się wykombinować zakładając nieograniczone możliwości ?
Nie ma szalonych pomysłów na szybko - czyli będzie standard. Inv V i po kłopocie.
Cóż, jakbym miał 20m masztu to bym pokombinował z wertikalami Smile
Inv V fajny. Ja ostatnio myślałem co bym zrobił/zrobię gdy będę miał/budował dom. Oczywiście warunki antenowe są najważniejsze i pomyślałem o trzech antenach delta na jednym maszcie przełączanych na górze lub trzy koncentryki wprost do domu.
To fajne do eksperymentów. Delta ma sens...
RF.
A czy one - te delty, nie będą miały na siebie wpływu ? To znaczy jak jedna będzie pracować to te dwie pozostałe ... co? uziemić? zostawić otwarte? porozpinać na rogach ? Zwarte pętla w pobliżu - oddziałuje na tę aktywną ...
A z innej beczki - Fryczu ... co z naszym lampowcem z ABC? U mnie powoli do przodu.
Lampowiec powoli do przodu, mam zgryz z VFO..

Wczoraj przetitałem tę antenę którą zawiesiłem. 81 metrów drutu poziomo nad ziemią. Bardzo mało szumów. Jakoś to działa, załączam mapkę.
Skośnie było by lepiej.... Mam pomysł zawieszenia pętli 160 metrów drutu miedzianego emal

RF.
Dlaczego 81 i 160 ? Chyba powinno być 84 i 168. Wtedy dopiero łapiesz rezonanse w paśmie telegraficznym, i na dodatek trzeba docinać długość aby zestroić. Na PKI mam kilka fajnych odpowiedzi w temacie masztu.
Ja pomyślał bym nad zespołem dipoli na jedno pasno np. 3,5 zestrojonych tak aby jeszcze sięgnąć wyższe pasma. Np. 7 MHz 21 i ew. inne. Potem załaczał bym to po dwa sfazowane na kierunek radiowy. Idzie to dobrze. rozmawiałem ze stacjami które tak robią. Super sprawa.
Ale jak dipol powiesić na jednym maszcie?
jako invV
OK invV to dipol inaczej OK ...
Jak do tej pory to wygrywa:
zestaw anten spitfire
zestaw ukośnych delt SP7LA
zestaw zawsze niezawodne invV
Przekierowanie