HomeMade

Pełna wersja: Przełącznik antenowy wg SQ1GU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W ramach oczekiwania na więcej wolnego czasu i materiały na obudowę do Husarka DSP, wykonałem przedstawiony przełącznik antenowy. http://sq1gu.tobis.com.pl/pl/anteny/24-p...nika-anten Mój dotychczasowy ,,patent" antenowy był sterowany z portu LPT w Windowsie XP. Jakiś czas temu niestety definitywnie rozstałem się z tym systemem i przeszedłem na Windows 7, który portu LPT już nie obsługuje. Nie pomogły żadne zabiegi i emulatory - mój zasłużony przełącznik musiał odejść w niebyt. Oczywiście podobnych przełączników jest sporo na rynku w formie gotowej, jak również w necie sporo dokumentacji do samodzielnego wykonania. Poza prostotą oraz niską ceną w przypadku samodzielnego wykonania, ten układ przykuł moją uwagę jeszcze jedną istotną funkcją. Mianowicie posiada wejście PTT sterowane z TRX-a i w związku z tym ma możliwość odbioru i nadawania na różnych antenach. Ten patent już niejednokrotnie bardzo mi się przydał. Sterownik działa, aczkolwiek trochę stawał ,,okoniem". Potrzebne są drobne zmiany w schemacie, o których autor wspomniał mi telefonicznie, a nie zdążył jeszcze ich nanieść na swojej stronie internetowej . Mam nadzieję, że niebawem to uczyni. W sklepie internetowym jednego z naszych kolegów sterownik ten jest do kupienia jako złożony, ale jeżeli ktoś czuje się na siłach wykonać to samemu to zaoszczędzi sporo grosza.
Wrzucam schemat z poprawkami, po których układ zadziałał jak trzeba.
Przekierowanie