HomeMade

Pełna wersja: Czego życzyć najgorszemu wrogowi?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Naprawy radia jak w załączniku. Nie sądziłem, że przyjdzie mi stanąć przed takim wyzwaniem. Nie podaję nazwy radia, aby mnie nie posądzono o reklamę lub antyreklamę. Jest martwe m.cz. odbiornika. Koledze, który podrzucił mi to kukułcze jajo powiedziałem, że nie zabiorę się do naprawy bez schematu. Czy może ktoś z kolegów posiada schemat do tego super tajnego sprzętu? Swoją drogą podziwiam cierpliwość i inwencję twórczą konstruktora.
Do sprzętu objętego tajemnicą trochę danych jest tu : http://www.sp3abg.strefa.pl/

Powodzenia ;-)
Dzięki. Na początek chyba wystarczy, ale muszę chyba złapać jakiś specjalny rodzaj nastroju, aby się za to zabrać.
(14-04-2017 17:58)SP1HQA napisał(a): [ -> ]Wygląda na nie grzebane Wink

Witek weź przestań, bo już i tak kopara mi opadła jak rozkręciłem obudowę. Teraz jeszcze Ty dokładasz.
Cześć

Jeśli ten Traper kiedykolwiek działał, to należy się szacun dla jego konstruktora... Wink

Bogdan, napisz co jest w tej puszcze (?) owiniętej taśmą izolacyjną, dociśniętą twardą częścią
zmywaka kuchennego. Dłuższą chwilę na to się przyglądałem i ??? Smile Ale, jednak mam pewne
podejrzenia...

Życzę powodzenia w grzebaniu...

Maciek
-=-
Wydaje mi się, że jakaś płytka VFO tam chyba siedziała - poutykana w gąbkę lub zmywak, jak napisałeś. Bałem się to ruszać, aby się druciki nie pourywały. Na razie skręciłem i wyniosłem do piwnicy. Po co sobie przed świętami psuć humor na własne życzenie.
Przynajmniej widać,że konstrukcja w pełni amatorska.Spokojnych Świąt Bogdan z radiem dasz sobie radę.
(15-04-2017 9:18)SPO3O2OL napisał(a): [ -> ]Przynajmniej widać,że konstrukcja w pełni amatorska.Spokojnych Świąt Bogdan z radiem dasz sobie radę.

Dzięki Wojtku. Również dla Ciebie i reszty dłubaczy życzę zdrowych, dostatnich, spokojnych i radosnych Świąt. Odnośnie radia to na razie totalnie nie mam ochoty za nie się brać.
Miałem w swoich łapkach ten typ. W środku wyglądał prawie tak samo.
Popatrzcie na zdjęcie w pierwszym poście. Jak luzacko może być zrobione trafo wzmacniacza mocy w.cz. ( tak - to te luźno rozmieszczone pierścionki...) ... i działa!!!!!!!
W puszcze po piwie umieszczone jest VFO. Ciekawy patent!!! Kiedyś chciałem całego TRXa umieścić w takiej obudowie!
Pracuje ono na czterokrotnie wyższej od najwyższego pasma częstotliwości. Pozostałe pasma uzyskane są poprzez dzielenie w dzielniku cyfrowym (chyba przerzutniki D) przez dwa dla kolejnych niższych pasm.
Jak znajdę to wkleję tu parę zdjęć z mojej sekcji zwłok.
Radio jest oczywiście homodyną. Ilość elementów w przesuwniku fazy z tego co pamiętam jest ciut mniejsza niż w Husarku czy Piligrimie.
Dokładnego schematu to chyba nie ma. Autor konstrukcji pisze o serwisie pogwarancyjnym... ale to chyba fikcja skoro radio trafiło do Ciebie Bogdanie.

P.S.
Ciekawe czy spod igły SP3ABG wyjdzie jakieś radio DSP? I ile będzie miało okablowania...
Witam schemat Trx Traper-a jest na podanym wyżej linku do urządzeń wykonywanych w swoim czasie przez SP3ABG.
Ja wtedy czyli ponad 20 lat temu wykonałem Trx DIGITAL 942, który działa do dziś, choć na co dzień obecnie go nie używam. Lecz wcześniej 3/4 świata mocą 4W /póżniej 50W/ na nim zaliczyłem. Robiłem go sam na 2-ch .pcb + sterownik, zakupionych od SP3ABG. Nie miałem w zasadzie problemów z uruchomieniem mimo drobnego błędu /w opisie/ na płytce sterowania Trx-a. Robiliśmy też wspólnie z nieżyjącym już Czesławem SP3BO syntezery UNISYNT 2000, które SP3BO zastosował w dwóch Trx-ch w/g SP5WW. Mój sterownik jest OK, choć leżakuje w szfladzie od wielu lat ponieważ zainteresowałem się syntezerami opartymi na DDS-ch i nowszymi rozwiązaniami Trx-ów czyli HUSARKAMI a jeszcze mam na oku HUSARA już częściowo zaczętego - plytka SP4HKQ.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich kolegów konstruktorów, życzę udanych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych + bogatego zajączka
Andrzej
Digitala 942 też złożyłem od zera i działa do dziś. Może go dla przypomnienia starych czasów wyciągnę na święta - nasłuchujcie.
Stron: 1 2
Przekierowanie