HomeMade

Pełna wersja: Transformator symetryzujący - Pomoc w zrozumieniu schematu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

potrzebuje pomocy w zrozumieniu układu z transformatorem separującym.

Projektując moduł DDSa na układzie AD9953, przeglądam schematy dostarczone przez Analog Devices do siostrzanego układu AD9954. I mam problem z wyborem rezystorów podciągających do AVDD wyjścia komplementarne prądowego DACa. Na schemacie do EVALboarda (http://www.analog.com/media/en/technical...schem.pdf) są umieszczone 50 ohm oraz transformator 1:1 oraz dalsza część układu na impedancji 50 ohm. Natomiast w datasheecie (http://www.analog.com/media/en/technical...D9954.pdf) - strona 38 są rezystory 25 ohm.

Na moje rozumienie jeśli impedancja lini ma być 50 ohm, powinny być to rezystory 25 ohm ponieważ do środkowego odczepu jest podłączone AVDD , więc mamy na każdej połowie uzwojenia pomiędzy wyjściami a AVDD 25 ohmów więc na całym uzwojeniu mamy 50. I taka też impedancja jest za transformatorem 1:1. Jednak przez to co jest na schematach do evalboarda mam już metlik w głowie.

Pozdrawiam Dawid
Według mnie na tym pierwszym schemacie (ten z rezystorami 50R) jest błąd.
Jeśli na obu schematach zastosowany transformator ma przełożenie 1:1, to na każdej gałęzi powinno być 25R, aby w sumie dać 50R za transformatorem (tak, jak piszesz). Filtr na obu schematach jest ten sam i ma impedancje in/out 50R.
Trzymałbym się więc schematu z datasheet'a i dał oba rezystory 25R.

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
Przekierowanie