HomeMade

Pełna wersja: SDR Angelia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam entuzjastów SDR-ów . Pragnę podzielić się z kolegami informacjami na temat mojego nowego projektu SDR-Angelia. Urządzenie wykonałem na bazie gotowej płytki Angelia kupionej w Apache-Labs w Indiach . To gotowy wysokiej klasy TRX SDR 4 generacji DDC/DUC z 2 odbiornikami . Moc wyjściowa około 500 mW. Angelia board stosowana jest w Ananie 100D Apache Labs . W obudowie SDR-a zamontowałem zasilacz 12V oraz dedykowane do Hermes/Angelia LPF oferowane na Ebay przez eb104.ru . W drugiej obudowie wykonałem wzmacniacz eb300 o mocy output 300W na bazie gotowej płyty z eb104.ru. na której znajdują się także LPF. Dodatkowo zamontowana jest układ protect oraz wyświtlacz LCD .Wzmacniacz zawiera pełną ochronę przed wzrostem SWR, przekroczeniem mocy wyjściowej oraz temperatury. eb300 zasilany jest napięciem DC 50V oraz napięciem 12V z Angelii .Urządzenie jest uruchomione i doskonale pracuje . Pełna moc wyjściowa 300 W na wszystkich pasmach HF. Oprogramowanie to PowerSDR . Dodatkowo zamontowany jest układ predistortion poprawiający znacznie liniowość stopnia wyjściowego wzmacniacza. Ten zestaw to w pełni funkcjonalny transceiver o wysokich parametrach dynamicznych odbiornika . Więcej fotek urządzenia na moim profilu QRZ.com.
73' z Wrocławia
Sławomir SP6DLO
Troszkę drogo...Z VAT daje to około 8 tyś PLN za samą PCB Sad
Mnie wyszło taniej. Dostałem dość dużą zniżkę przy zakupie. Pierwotnie zamówiłem Hermesa. Później znalazłem tańszą ofertę Angelii w DL. Jak chciałem wycofać zamówienie, to ApacheLabs dał mi zniżkę. Nie żałuje zakupu. Sprzęt naprawdę warty tej ceny.W DL można kupić taniej. W ostateczności tańszy Hermes też nie odbiega parametrami .
Dostępne są od dawna PCB Link do sklepu
jeżeli ktoś szuka oszczędności Shy
Zawsze można komuś zlecić lutowanie BGA jak się nie posiada sprzętu .
Jedyny minus tego HPsdr-a to latency ;/
Latency? Skąd takie stwierdzenie? To nie jest Flex 5000 lub niższy model gdzie był zastosowany interface usb lub firewire .Chociaż we Flex 5000 nie dało się zauważyć latencji. Angelia to 4 generacja SDR i jest zastosowana w Ananie 200D . Interface LAN i nie ma żadnej latencji podobnie jak we Flex 6700, którego używałem 2 lata.
Jak nie słychać to nie ma problemu .
sdr-delay-measured
Trzy lata temu używałem przez pewien czas czas płytki Hermes a konkretnie ANAN-10 na której był zbudowany. Wtedy był tańszy dolar i korzystniej to można było kupić. Latencja była zauważalna i jak dla mnie denerwująca na cw i przy monitorowaniu własnego sygnału również. Projekt SP6DLO jest fajny, niemcy też takie rzeczy budują http://saure.org/cq-nrw/2016/01/17/dl5ai...jekt-2015/ Jednak jak policzyłem koszty łącznie z wykonaniem obudowy takiej jak ma Sławek to sobie odpuściłem. http://www.modushop.pl/ 1700zł wykonanie tej samej obudowy wg wyceny którą otrzymałem z indywidualizacją napisów i otworów + złącza, 6500 zł najtaniej za płytkę angelina + filtry pasmowe z ebay kilkaset złotych. Do tego potrzeba jeszcze dodatkowy wzmacniacz, całość wyjdzie ponad 10tys. zł. Drogo jak na konstrukcję SP-HM Smile.
Przekierowanie