HomeMade

Pełna wersja: Generator dla KF - parametry?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w technice radiowej, jakimi walorami, cechami funkcjonalnymi oraz parametrami powinien odznaczać się w miarę przystający do dzisiejszych czasów generator (zakres częstotliwości, amplitudy, modulacje itp), jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu radioamatora, krótkofalowca?
Pytam , bo chciałbym opracować założenia do takiego generatora i być może pokusić się o realizację projektu w oparciu o takie wytyczne.
Starałem się wcześniej znaleźć tutaj takie informacje ale być może ze względu na nikczemną znajomość tematu nie umiałem wyłowić niezbędnych informacji.
Najbardziej przydatnym "generatorem" wśród moich zabawek jest NWT7 w wersji WitG. Znajdziesz tę wersje tu na forum.
Dzięki za informację, już w tak zwanym międzyczasie znalazłem NWT7 - czytam powoli wszelkie informacje jakie tu znajduje i przekonam się czy robić coś samemu od A do Z czy zdecydować się na coś już opracowanego.
Czym sie rozni wersja WitG on normalej jak mozna wiedziec ?

Dzieki
Arek
AC2FC


(23-09-2016 9:12)SQ9RFC napisał(a): [ -> ]Najbardziej przydatnym "generatorem" wśród moich zabawek jest NWT7 w wersji WitG. Znajdziesz tę wersje tu na forum.
Wersja WitG ma tylko trafko na wyjściu syntezy, nie ma wzmacniacza. Na ostatnim Burzeninie mierzyliśmy widmo. Śladowe Harmoniczne. A moc sygnału wystarczająca.
A można gdzieś zobaczyć dokumentację i pliki?
Przekierowanie