HomeMade

Pełna wersja: IC-736 ATU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam problem ze skrzynką antenową w tym radiu.

Od jakiegoś czasu nie mogła nic zestroić, ciężko mi się było za nią zabrać aż w końcu to zrobiłem. Podejrzewałem diody lub kondensatory, okazało się jednak, że popękane są sprzęgła pomiędzy silnikami krokowymi a kondensatorami zmiennymi:
http://4.bp.blogspot.com/-FqroKyndvYQ/Vo...130115.jpg

Te małe czarne tuleje. Są zrobione jako elastyczne, więc nie wiem czy można je jakoś zastąpić. Napisałem już do Icom-a i czekam na odpowiedź, czy maja je dostępne, ale w międzyczasie może ktoś ma sposób na naprawę.

Będę wdzięczny, bo radio naprawdę mi dobrze służy i się podoba.

Marcin
Update:


ICOM posiada coś, co się nazywa Uniwersalne łączniki. Przynajmniej w UK mają i właśnie zamówiłem. Wyglądają ze zdjęcia tak samo jak te w ATU, więc miejmy nadzieję, że to te właściwe.

Marcin
Coś podobnego można znaleźć na naszym popularnym serwisie aukcyjnym.
Wpisałem hasło "sprzęgło elastyczne"

73, Mietek SQ5PTQ ex SP5HBT
Dziękuję koledzy, oryginały ICOMa nie dość, że dwa razy droższe to jeszcze plastikowe. Na razie zamówiłem z ICOMa, ale będąc w Polsce rozważę kupno metalowych i być może wymienię dla dożywotniej gwarancji działania.

Marcin
Tylko zważcie że może one nie są metalowe z jakiegoś powodu. Nikt nie lubi jak w łapy czy w serwo strzela iskrami Smile
Przekierowanie