HomeMade

Pełna wersja: Usuwanie zbędnych dziur w obudowie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

Przygotowując obudowę do Jumy nie poświęciłem stosownego czasu na rozplanowanie dziur pod przełączniki. Dopiero po wierceniu okazało się, że dziury są w nieodpowiednim miejscu.

Dwie nadprogramowe dziury zakleiłem Poxipolem.
Od wewnętrznej strony, w okolicach dziury oczyściłem mechanicznie blachę aby klej lepiej przylegał. Całość wyczyściłem izopronanolem.
Od zewnętrznej strony wyrównałem brzegi dziury aby nie wystawała nad powierzchnię obudowy i zakleiłem czystym i nierozciągniętym kawałkiem taśmy izolacyjnej.

W ten sposób powstało "naczynko", w które wlewamy klej.

[attachment=536]

[attachment=537]

Trzyma naprawdę mocno! Pomimo prób nie udało mi się wypchnąc.
Teraz wystarczy zakleić to opisem przedniego panelu i nie będzie śladu Smile

Pozdrawiam
m.
Fajnie,
stosuję podobną metodę tyle, że do zaklejania używam past takich jakie stosowane są w zakładach blacharskich ( w każdym razie tak sądzę ) Pasta dwuskładnikowa, nakładać trzeba w paru warstwach w zależności od wielkości uzupełnienia. Za to idealna do obróbki mechanicznej bo twardnieje co prawda na kamień ale świetnie się kształtuje pod papierami ściernymi. Na zdjęciu fragment tłumika w obudowie kupionej na allegro rzecz jasna.
Przekierowanie