HomeMade

Pełna wersja: Single Bander SSB 3,6 -3,8..
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Przeciez tego nie ma sensu toczyc.
Kup wierdlo piorowe do drewna, kawalek walka tekstolitowego i powoli sobie sam to rozwiercisz. (Zakladam oczywiscie posiadanie wiertarki stolowej, jesli nie masz to daj znac, moge pomoc ale IMHO szkoda czasu Wink )

pz
(05-05-2016 8:17)SP2IPT napisał(a): [ -> ]Przeciez tego nie ma sensu toczyc.
Kup wierdlo piorowe do drewna, kawalek walka tekstolitowego i powoli sobie sam to rozwiercisz. (Zakladam oczywiscie posiadanie wiertarki stolowej, jesli nie masz to daj znac, moge pomoc ale IMHO szkoda czasu Wink )

pz

Technika 3D to za mało wytrzymałe mechanicznie jest.... IHMO

Z wałkiem tekstolitowym pomysł dobry, ale jak kupię wałek to już wytoczyć prościej.
Wiertarkę mam kolega ma tokarkę. Smile

Frycz.
(05-05-2016 9:51)SP5RF napisał(a): [ -> ]Technika 3D to za mało wytrzymałe mechanicznie jest.... IHMO
Jeżeli wytrzymuje robienie części do robienia drukarek 3d ;-) to nie jest tak źle...
Aczkolwiek wałek z tekstolitu zapewne będzie wytrzymalszy

mrn
Kupiłem wtyczkę od przyczepy samochodowej. Pierwsze podejście wygląda tak, ale mam pomysł jak zrobić to lepiej Smile

Inna sprawa; na kablu, takim od przyczepy sam. jest napisane 300/500 v Czy to znaczy że 300 nap ciągłego a 500 V przez minutę? No i czy jest to napięcie stałe czy zmienne. Pytam bo ten kabel jest super poza tym że na jednej żyle będzie 800V i się niepokoję o to.

Pozdr!
To jest znamionowe napiecie izolacji podawane pomiedzy kazda zyla do ziemi, oraz miedzyfazowo miedzy zylami w ukladzie wielofazowym.

pz
Jak nie masz manuala to zamieszczam, życząc miłej zabawy Smile
Cześć. Pewnie już za późno, ale jako wtyk do twojego gniazda mikrofonowego pewnie można by wykorzystać środek tego gniazda po wycięciu jednego bolca:
http://allegro.pl/gniazdo-mikrofonowe-cb...61365.html
Może się mylę ale ja bym spróbował.
No więc jest OK. Zasilacz zrobiony, radio uruchomione (nie trzeba było wiele), ale...
Zasilacz zrobiony w skrzyneczce po narzędziach. To dobry pomysł bo i bezpiecznie i poręcznie. Radio ma bardzo "naturalne" audio, można słuchać godzinami. Jest w nim przestrzeń, skala z tekturki, jak by co to jest kalibrator... Nadajnik działa dobrze z tym że dopiero kiedy założyłem zapomniany i odłożony na bok, wydawało by się całkiem z lamusa mikrofon krystaliczny, to nadajnik pokazał co potrafi.. 100 W jest w pełni wystarczająca.... Instrukcja pozwala zrobić samemu przy tym transceiverze dosłownie wszystko.. Martwi tylko że że napięcia 250, 800V, w cz. wszystko to rozprowadzone kabelkiem dzwonkowym. Ale może w USA jest lepszy kabelek... Dodgy Podłączenie anteny za pomocą złącza typu RCA czyli cinch uważałem za dziwactwo, tymczasem jest to super rozwiązanie, tanie, proste i dobre...

Antena podwójna bazooka działa więcej niż dobrze..

Słowem projekt wart realizacji.
HW 100 tydzień temu z "walniętym" nadajnikiem zamieniłem na EKD 300. Tez "walnięte" - hi. stało u mnie dwa lata i nikt nie chciał. za to facet jest zawodowym radiomechanikiem to sobie naprawi a ja sobie naprawie EKD.
Koledzy,

Wczoraj zrobiliśmy eksperyment telegraficzny na miarę Marconiego, polegający na podaniu sygnału telegraficznego 700 Hz na wejście mikrofonowe HW 112. Przy tym układzie VOX działa jak BK i to tak szybkie że nawet pierwsza kropka jest nadawana. Sygnał jest trochę tju tju tju... Ale akceptowalnie a nawet uroczo. Jak będzie zbyt uroczo to się wystabilizuje nap. zasilania VFO i BFO i to poprawi sygnał.

Mam pomysł na przejściówkę pomiędzy wtyczką mikrofonu a radiem z wbudowanym generatorkiem 700 Hz. i wejściem do klucza. I mogła by tam być nawet bateria z racji znikomego poboru prądu. I tu jest pies pogrzebany. Taki generatorek 700 Hz o ładnej sinusoidzie i znikomym poborze mocy i bez klików...

Jakiś pomysł?

To radio nie jest wybitne, ale słucha się go tak przyjemnie... Rolleyes

RF.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie