HomeMade

Pełna wersja: Problemy z helpem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś wie jak rozwiązać problemy z plikami helpów w Windows 10 starszych programów np. RF SIM? Nie da się ich wogle otworzyć.
Podobny problem miałem z win7.
Pobrałem ze strony Microsofeu jakis program - uaktualnienie
WITAM

RF-SIM chodzi na win7 i na win 10 bez problemów. czasem program trzeba uruchamiać jako administrator. Nie ma znaczenia czy jest to wersja 32 bitowa czy 64.
na program startowy najeżdżamy i prawym klawiszem myszy URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR. W zasadzie działają wszystkie popularne programy jakie używamy do naszych celów.

Poruszę jeszcze temat sterowników PROLIFIC dla (CHINSKICH WTYCZEK USB) które stosuje się do komunikacji z urządzeniem.
Najpewniej pracuje sterownik z 2003.07.16. należy taki poszukać i zainstalować. Nie zawsze to jest skuteczne bo wszystkie WIN-y
mają na uwadze by sterownik był najnowszy i przyporządkowują sobie takowy w wyniku aktualizacji. należy taki sterownik
przeinstalować ręcznie na ten z datą jaką podałem. Jeśli to jest mało zrozumiałe to postaram się to opisać bardziej łopatologicznie
Adamie problem nie jest w samym programie a w helpie do niego. Podałem przykład rf-sima bo w nim występuje. Naprawdę chodzi mi o inny program ale problem jest dokładnie ten sam. Problem z Profilicami dotyczy tylko chińskich podróbek. Romku podobnego pliku o którym wspomniałeś nie ma dla 10 na stronach Microsoftu. Znalazłem tylko to:
http://answers.microsoft.com/en-us/windo...8bed33265c
Już nie pamięta, czym załatwiłem problem.
To dotyczyło helpa do k1el - klucza automatycznego.
Pomagał mi kolega biegły w angielskim, elektronice i ham radio - on znalazł rozwiązanie w angielskich zasobach M$.
Helpa odczytałem, wydrukowałem i zapomniałem.

Jeśli trzeba - poproszę go o pomoc.
Znalazłem to:
Ale do win10 nie ma.
jeśli ktoś ma win7 to pliki są
https://support.microsoft.com/en-us/kb/917607
Nie zagłębiałem się do czego to jest z braku czasu
Dzięki wszystkim za chęć pomocy, szczególnie dla ciebie Maćku ;-). Najprostsza okazała się metoda podana przeze mnie wystarczy przeczytać odpowiedź DM4HIRE z podanego przeze mnie linku.
http://answers.microsoft.com/en-us/windo...8bed33265c
Przygotowałem od razu plik zgodnie z opisem żeby ułatwić sprawę innym. A więc co robimy rozpakowujemy załącznik winhlp32-windows-7-x86-x64-komeil dodane linie.zip
uruchomiamy plik install.cmd jako administrator, czekamy parę sekund oglądając śmigające napisy i cieszymy się działającym helpem (po tej operacji zaczeły działać wszystkie helpy z którymi miałem problem np. dionysusa, rf-sima -tu nie miałem żadnych potrzeb ale ponieważ nie działał to sprawdziłem).
Przekierowanie