HomeMade

Pełna wersja: Sterownik rotora na Arduino UNO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Na mojej stronie http://sp3tyf.qrz.pl/ umieściłem opis wraz z kodem źródłowym projektu sterownika rotora z pomiarem impulsów. Sterownik zbudowany jest na klonie Arduino UNO i obsługuje komunikacje z komputerem w protokole GS232 Yaesu. Zapraszam do lektury.

pozdrawiam
Sławek
Właśnie próbuję zmontować na płytce prototypowej i niestety nie działa Sad

Zmieniłem tylko LCD na magistrali I2C, coś zaczyna wyświetlać ale jakieś krzaczki i znaki zapytaniaSad

Jako Autor masz jakieś pomysły gdzie jest problem ?

A dodam że zamiast UNO stosuję NANOv3. może to tu ??
Witaj

Zmontowany przez Ciebie układ mocno odbiega od prototypu.
Mam nadzieje, że użyłeś odpowiednich bibliotek do obsługi LCD przez I2C i zmodyfikowałeś program.
Nie znam architektury NANO tym bardziej nie wiem jak połączyłeś płytkę z peryferiami.

Pozdrawiam
Podłączyłem bez magistrali I2C i też nei chciało ze mną gadać, ale się okazało że masz błąd na schemacie z podłączeniem LCD (zamienione piny 3 i 4 na LCD)

I generalnie ma chęć działać, tylko nie do końca Sad Jak ustawię go w trym USB PORT i z HRD próbuje się połączyć, to przechodzi w stan MANUALL Sad
Dzieje się tak ponieważ port RS jest w trybie programowania. Każda próba komunikacji po RS powoduje reset mikrokontrolera. Trzeba odciąć nogę (rozewrzeć zworkę zależnie od wersji Arduino) resetu uC. Na schemacie wrysowałem w to miejsce przełącznik dla wygody.
Temat rozgryzłem dość mozolnie i długo ale rozgryzłem. Problemem jest fakt iż dla łatwiejszego programowania Atmegi zrobili automatyczny RESET, jest to połączenie RST i DTR. Rozwiązań jest kilka i jak Autor porjektu proponuje przecięcie ścieżki, ale również sa i rozwiązania mniej inwazyjne w postaci podciągnięcia lini RST do +5V przez rezystor ok 100Ohm, lub kilka linijek KODu które troszkę oszukują itp.

tu można poczytać http://www.plociennik.info/index.php/tra...e-problemy

Ja swojego ogarnąłem że coś działa i komunikuje sie z HRD. reszta to przyszłość jutrzejsza :-)
Witam serdecznie miłośników DIY. Pomysł Sławka pożeniłem z pomysłem Jarka SQ9OUB, a jako impulsator użyty został hallotron i neodymki, przez transoptor na wejście Arduino. Tanio, łatwo i jak się uważa przy lutowaniu - bezpiecznie :-):


Przekierowanie