HomeMade

Pełna wersja: Transceiver Tulipan DDC/DUC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Nowy TRX Tulipan z bezpośrednia digitalizacją (bez przemiany) nazywanym SDR-em drugiej generacji.
W projekcie w układzie PA znajdują się cztery tranzystory RD16HHF1 z założeniem że będą oddawana oddawać ponad 30W mocy w antenę. W/w tranzystory maja małą pojemność bramki i sporą rezystancję wiec powinny nadawać się do łączenia w równoległe kaskady. Wadą tych małych pojemności złącz jest trzeba zadbania o dobre odprowadzanie ciepła bo szybko wzrastające ciepło wprowadza zniekształcenia w pracy tych tranzystorów. Jeśli okaże się ze takie kaskady nie będą chciały pracować wydajnie na 50MHz będzie można je zamienić na RD15HVF1, ewentualnie zostawić tylko dwie sztuki. Płytki PCB pomimo podobieństwa i wykorzystania tej samej obudowy nie są zamiennie z PCB od Tulipana SDR (czerwone).
Opracowałem dwie płytki HIQTRX (PCB nr 2) jeden z opracowania N2ADR z klasycznymi układami nóżkowymi (ATT: RF2420, LNA: LTC6405, A/D: AD5500), drugi z układami z miniHIQSDR z lutowaniem gorącym powietrzem (ATT: PE4306, LNA: AD8099, A/DADS6145). Wszystkie przekaźniki są przewlekane - są one łatwiejsze w montażu zwłaszcza jak są blisko siebie i jest ich ponad 30szt.
Jeśli chodzi o oprogramowanie to ładowane jest ono z dwóch rożnych programatorów ST-Link znanego z Tulipana SDR i z Altera - USB Blaster. Składa się z trzech części i według mojej najlepszej wiedzy soft do Cyclone3 jest wsadem w pełni otwartym autorstwa N2ADR z plikami źródłowymi, oprogramowanie DSP do STM-a autora RX9CIM jest plikiem wsadowym bez plików źródłowych, i oprogramowanie do STM-a do Kontrolera tego TRX-a jest ono własnością R6DAN i jest płatne. Do kupienia (odblokowania) tutaj. Mam nadzieję że nic nie namieszałem.
Czy jest szansa zakupić komplet płytek ?
Myślę że byłoby to możliwe, ale na pewno nie polutowane i uruchomione.
Jeżeli ktos szuka samych autonomicznych płytek HIQSDR do dużego Tulipana to posiadam dwie takie PCB + jedna HIQTRX (dodano DSP i wzmacniaczem mcz.)
Obie projektu RA4CJQ wzorowane na DB1CC. Plytki sa pozłacaner i czterowarstwowe.
Mi są one już niepotrzebne.
(04-02-2016 12:09)SP3OSJ napisał(a): [ -> ]Myślę że byłoby to możliwe, ale na pewno nie polutowane i uruchomione.
Jeżeli ktos szuka samych autonomicznych płytek HIQSDR do dużego Tulipana to posiadam dwie takie PCB + jedna HIQTRX (dodano DSP i wzmacniaczem mcz.)
Obie projektu RA4CJQ wzorowane na DB1CC. Plytki sa pozłacaner i czterowarstwowe.
Mi są one już niepotrzebne.
Czy ma ktoś wiedze o fake'ach?.
Kupiłem ten sam układ w różnych cenach. Czy ten tańszy nosi znamiona podróbki?
Musze wystawić opinie (lub otworzyć spór) - a nie mogę tego inaczej sprawdzić jak tylko wzrokowo. Z pomiarów omomierzem wynika że tam gdzie są masy wyprowadzenia wykazują połączenia ze sobą (jest tego trochę), oprócz podkładu który nie ma połączenia z niczym, ale tak być chyba powinno że radiator podkładowy elektrycznie jest osobno.
Ja rozglądałem sie na Ali z tym scalakiem i w ostateczności zamówiłem sampla w TI. Mam nadzieję, że mi nie wyślą malowanki a przesyłka juz idzie Smile
Ten za 11$ też ma szanse działać. Kilka scalaków które kupiłem po okazyjnych cenach na Ali działało. Prawdopodobnie ktoś je wynosi z produkcji albo robią nadwyżki po nocach.
Sprawdzić można jeszcze w specjalnej testowej podstawce ale ona będzie droższa niż oryginalny scalak, dla jednej sztuki się nie opłaca.
Oprogramowanie do Cyclone i do STM'a (DSP) wgrane. Układ pobiera 700mA przy 5V. Wszystkie LED-y procesora zgasły azapalił sie LED od RJ45. Wyglada że wszystko pracuje poprawnie.
A to oprogramowanie jest free czy to jest to do którego należy kupić klucz ?
Witam,

Arturze, to teraz podpiąć poprzez skrętkę RJ45 do switcha/komputera i na szybko sprawdzić czy działa prawidłowo. W między czasie składać resztę.

Pozdrawiam
Ok, dopiero jutro będę zamawiał części. Zbieram moc przed lutowaniem Smile
... a ja juz prawie mam. Jeszcze ceweczki i można ustawiać sie po software.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie