HomeMade

Pełna wersja: PCB -nowy pomysł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zmodyfikowana metoda zastępująca tradycyjny termotransfer, dużo prostsza i wygląda że bardziej precyzyjna.
http://domwlesie.eu/moje-projekty/amator...chemiczny/
Ale jak tą metodą zrobić płytki dwustronne? Termotransferem w laminatorze da radę.
Teoretycznie to zrobić jedną stronę ,odwrócić,suchy ręcznik pod spód i robić drugą stronę nie szastając płynem żeby za dużo nie przeciekło przez otwory pozycjonujące. Chyba się da.
Ale jeśli nawet tylko do jednostronnych to moim zdaniem pomysł rewelacyjny. Nie wychodziły mi nigdy płytki metodą żelazkową (sitko po wytrawieniu) a tą metodą robię testy i wyniki są baaardzo obiecujące.Może się pożegnam z positivem Smile
Cześć!
Trzeba będzie wypróbować tą metodę.
W załączniku pcb wykonana termotransferem.
Pozdro Marek
Witam
Marku, jakiej używasz drukarki do takich płytek jak na tej fotce?
(13-01-2016 20:11)SP7WMX napisał(a): [ -> ]Teoretycznie to zrobić jedną stronę ,odwrócić,suchy ręcznik pod spód i robić drugą stronę nie szastając płynem żeby za dużo nie przeciekło przez otwory pozycjonujące. Chyba się da.
Ale jeśli nawet tylko do jednostronnych to moim zdaniem pomysł rewelacyjny. Nie wychodziły mi nigdy płytki metodą żelazkową (sitko po wytrawieniu) a tą metodą robię testy i wyniki są baaardzo obiecujące.Może się pożegnam z positivem Smile

Większym problemem jest spasowanie obu stron.
Paweł wcześniej miałem LaserJet1100 a teraz LaserJetP1102.
Pozdrawiam Marek
Dzięki Marku.
Pytałem, bo widzę po płytce, że ładnie musi kłaść toner.
Mam Brother-a i nie jestem zadowolony.
Najlepiej mi wychodziły z pobliskiego ksero, ale już go zlikwidowali.
brother 207o
ipa/aceton 2:1
pierwsza próba i sukces - połowiczny, bo jeszcze nie wytrawione :-) Ale wygląda nie najgorzej
MAc
mrn
Robiłem kiedyś prasowanki z takiego kombajnu Xerox workcenter. Toner z tego urządzenia wymagał większej temperatury.
Pozdrawiam Marek
Stron: 1 2
Przekierowanie