HomeMade

Pełna wersja: HLA150 problem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Dzisiaj mój HLA150 odmówił posłuszeństwa...."ja mu w gaz a on zgasł" Smile
Efekt jest taki, nie działa:
- detekcja vox a co za tym idzie rozpoznawanie pasma
- podpiąłem go kabelkiem CHINCH do radia ale oprócz tego że świeci się czerwona dioda TX nic się nie dzieje, wzmacniacz się nie załącza i na wyjściu mam tyle samo co na wejściu
Raz się zdarzyło że na chwilę zadziałało ale szybko mu się odmieniło, więc pierwsze co to mówię zimny lut, ale waliłem go papciem i nie chciał wstać...
Otwarłem mu do serca ale nie widziałem żadnego złamanego zimnego luta...Dla własnej satysfakcji zużyłem trochę cyny i poprawiłem luty.
Co mnie zdziwiło, ktoś robił wcześniej w nim jakąś modyfikację dokładając moduł HLA300PIC i przekaźnik, którego normalnie nie ma...

Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło paść?
Może ktoś ma jakiś schemat do tego wzmacniacza?

Przemek

PS....Piszę też na PKI, bo jadę w teren i chciałem go ze sobą zabrać i zależy mi na czasie Sad
(28-11-2015 21:14)SP9KN napisał(a): [ -> ]Może ktoś ma jakiś schemat do tego wzmacniacza?

Schemat w załączniku.
Pierwsze sprawdziłbym zasilanie IC2 IC3 z IC1 .
IC2 74HC4020 licznik , IC3 procesor PIC16F873.
Napięcia zasilania prawne.
Stabilizator: 5,3V i takie samu Uzas jest na picu i 74...
Witam. Próbowałeś wymusić PTT tranzystor Tr2 wymusza przełączenie na nadawanie.
Tr1 jest VOX w.cz i włącza nadawanie i polaryzacje tranzystorów mocy.
Musisz wymusić stan na TX i w tym kierunku działaj.Jest tam blokada na T7 którą możesz pominąć odłączając R29.
Nie steruj z nadajnika sygnałem. tylko sprawdzaj stan przekażnika i polaryzacje tranzystorów
Przypadkowo odkryłem, że wszystko działa jak odlutuję wentylatory...
Jak wentylatory przylutuje nic nie działa, jak je odlutuję wzmacniacz działa prawidłowo....
Witam sprawdż obwód Tr6 on załącza napięcie do pracy układów sterujących wzmacniacza
Sprawdz C1 D1 D2 D3 Tr1 i tr7 podwieś R29 Tr7 blokuje pracę VoX w.cz i PTT
Przekierowanie