HomeMade

Pełna wersja: Tranzystor MJE 13003
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Znalazłem wkońcu opis tranzystorów z żarówek "energonieoszczędnych" i balastów od lamp jarzeniowych. Fajny dość wysokonapięciowy tranzystor. Jak Koledzy myślicie czo mozna by z tego poza zasilaczem zrobić? Waszym zdaniem jakby go wsadzić do nadajnika CB - ruszył by czy też nie? Według specyfikacji średnia częstotliwość wynosi 5 MHz. Za to napięcie do czego to uzyć. Ostatnio zakładałem nowe oprawy jarzeniowe i od razu wymieniałem jarzeniówki na LED-y bo tak sobie życzył inwestor i zostały mi takie pudełeczka a w każdym po dwa takie tranzystory. Dodatkowo kilka kompletów dobrej jakości części. Dlatego zanim zacznę sam eksperymenty to pytam sie jak Wy sie bawiliście tymi tranzystorami i co z tego wyszło. Zapraszam do dyskusji. Cool
Nie wiem jak te nowe wysokonapięciówki ale te wysokonapięciowe ze wzmacniaczy dział rgb
kinoli CRT (BFxxx ?) nie nadawały się do PA na 27 MHz. Prosty generator z kwarcem na podstawowej f
może być testerem czy wogóle warto testować. Taki tester do malowanek 2sc1969 itp.
Krzysiek! No ale skoro to jest w zasadzie impulsowy tranzystor to jaki problem zagonić go do SSB ? Ja sobie podmienię jak będę miał okazję w radiotelefonie CB AM i zobaczę jak to zagra. W zasadzie można by płytkę testową zmanipulować jak to jest robione w innych typach tranzystorów i podając napięcie z ZPFM 4 wypróbować jak to pójdzie. Ty dasz wiarę ze tam wychodzi przed tłumikiem ponad 1,5 Wata w całym zakresie ?? ! Czyli ze można wysterować nawet spory wzmacniacz. ja sobie zmontuje płytkę na ten tranzystor a najpierw wstawię tam tranzystor od CB "2N 44 coś tam coś tam" ( nie pamiętam typu dokładnie) i wtedy się powinno okazać co i jak.
Przekierowanie