HomeMade

Pełna wersja: Skrzynka antenowa QRP - DF3OS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!
Chciałbym zrobić sobie taką małą skrzynkę antenową na wypady w teren, spodobała mi się o ta: http://www.sp5jnw.sem.pl/konstrukcje/atu...df3os.html

I teraz mam problem. O ile rdzeń T94-2 daje się kupić na allegro, to FT23-43 nigdzie nie mogę znaleźć. Domyślam się, że nie musi być dokładnie taki sam, ale z racji, że będzie to moja pierwsza taka konstrukcja nie mam jeszcze żadnej biegłości w dobieraniu podobnych elementów. Może ktoś z Was zasugeruje jakiś inny łatwo dostępny rdzeń? Nie chciałbym rezygnować z tego prostego wskaźnika swr-u.

Drugi problem to kondensatory zmienne. Skąd je brać? Do QRP chyba nie muszą być super-wojskowe-pancerne, chociaż jak dla mnie rozmiar nie jest krytyczny. Krytyczna jest jak zwykle cena. Podpowiedzcie, gdzie szukać tanich?

Pozdrawiam, Mateusz SQ8NXC
Rdzenie kupuje się u tego kolegi:
http://csg.neostrada.pl/rdzenie/cores-pl.pdf
Rdzenie już kupione, dziękuję.
Zostały tylko kondensatory. Może ktoś z Was ma na sprzedaż jakieś małe rozmiarowo, podobne do tych ze zdjęcia w projekcie?
Popytaj znajomych o stare radiomagnetofony. Piwnice są tego pełne. Albo wpadnij na złomowisko. Jak znajdziesz dobre, to będziesz wracał ;-)

MAc
mrn
Tak przy okazji oryginalny opis z modyfikacja do 100 W można znaleźć tu:

http://www.dj4uf.de/projekt/DF3OS/DF3OS.htm
Do 100 W to może pracować tylko ten wskaźnik SWR. Cała skrzynka max do 10 W, a i przed taką mocą ostrzegają już na samym wstępie technicy z OV Aachen, ze względu na nasycenie rdzenia.
Przekierowanie