HomeMade

Pełna wersja: TRX 10 MHz. CW coś nawala?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
W pierwszym nagraniu DE a w drugim Hiszpania?
W pierwszym nagraniu DE oznacza"tu" ON7PQ, który woła stację JI2FXS. Tą słychać na początku nagrania (Japan!). W drugim nagraniu JH1CCI prowadzi łączność nadając również z Japoni QTH Tokyo. No to chyba FRYCZu....czułość tego radyjka jest dobra, jak myślisz?
Rysio!
Tak też mówił sprzedawca, który był drugim właścicielem. Że to dobre radio Smile
Jest do niego zgrabna minimalistyczna obudowa i widać że ktoś się znał i przemyślał detal.

F.
Rozumiem, że kupiłeś go w celu mobilizacji do nauki CW?
To podpinam rewelacyjny program do obróbki MP3.
Nie wymaga instalki, wystarczy rozzipować i ważne !!! po pierwszym uruchomieniu w setupie ustawić katalogi w których ma zapisywać pliki. Doskonale nadaje sie do nagrywania z radia, można ustawić tryb mono i zmniejszyć jakość nagrywania, pliki wychodzą naprawdę bardzo małe, ale nie można przesadzić, bo pojawiają się zakłócenia podobne do tych z pasma. NAJWAŻNIEJSZE !!!! jest doskonały do praktycznej nauki CW. W pliku wstawiać markery, a potem gorącymi klawiszami powtarzać sekwencje, można zapętlać i słuchać w nieskończoność.
Frycz proponuję zrobić konspekt z nagrania Japończyków. Zapętl sobie poszczególne wyrazy slangu i słuchaj ... słuchaj ... słuchaj.

[attachment=10275]
Faktycznie jak popatrzyłem na schemat konstrukcji to dość popularny ale za to lepiej przemyślany (to widać choćby po doborze elementów że ktoś użył kalkulatora i postarał się zrobić dopasowanie)
A z tego FET'a który odłącza audio przy nadawaniu, to dało by się zrobić szprytne AGC na audio. S-metr już jest, trzeba zmierzyć jaki zakres napięć sterujących bramką jest potrzebny do jakiego wzmocnienia, a w zasadzie osłabienia i moze tl072 żeby to napięcie podnieść/podać.

Pozdrawiam
Tam jest 1350, można praktycznie za darmo zrobić całkiem sensowne agc na IF

mrn
Smetr nie działa poprawnie, monitor CW nie ma regulacji... radio samo się słyszy i przy bardzo słabej stacji naciśnięcie klucza rozrywa uszy. AGC do zrobienia koniecznie i ... najbardziej przykre... wzbudzanie m.cz ....przy max wzmocnieniu do ledwie odbieranej stacji - pojawienie się mocniejszej, lub trzasku jakiegoś - daje 150 dB słuchawkach i tylko main power pomaga. Więcej grzechów nie zauważyłem do tej pory... Powolutku popracujemy nad tym.
Te wzbudzenia m.cz. są uciążliwe faktycznie. Wzbudza się też w.cz. co brałem za działanie. Może warto by było zrezygnować z nie działającego S-metra na rzecz dobrze działającego monitora CW?
Nic nie ujmując Chojnackiemu, to radio zwróci z nawiązką nakład sił i środków...
Może zatem skoro jest dobrze obliczone zaprojektować do niego porządną płytkę drukowaną?

F.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie