HomeMade

Pełna wersja: PREA - odbiornik reakcyjny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Jakie wartości cewek musi mieć ten odbiornik. Pisze, że informacji szukać w tekście..... lecz to ani po polsku, ani po angielsku.

Proszę o pomoc.
Co ty Adrian, Portugalskiego nie znasz? Big Grin
Wrzuć teksty zawarte w spakowanym katalogu który zapewne pobrałeś wraz ze schematem do translatora google i zaczyna być strawne.
Z tego co ja zerknąłem bo się nie zagłębiałem to cewki należy obliczyć korzystając z arkusza kalkulacyjnego zawartego w folderze lub ręcznie ze wzoru.
Ta cewka oscylatora ma mieć odczep na środku i jest sugestia że można zamiast nawijać złożyć ja z równej wartości fabrycznych indukcyjności (chyba slaby pomysl) tak by miała odpowiednią wartość. Myślę że da radę eksperymentalnie dobrać to podczas składania. Osobiście nie lubię takich zabawek. Zrobiłem w życiu jeden odbiornik reakcyjny który działał kiedy chciał i starczy Dodgy
Pomoc ... powiadasz ... proszę bardzo. Po znaku korespondenta orientujesz się z jakiego kraju pochodzi i w jakim języku najczęściej pisze. Gdy wpiszesz ten znak w wyszukiwarkę odnajdziesz jego stronę. Bardzo dobra strona, napisana prostym technicznym językiem z którym automatyczny translator radzi sobie doskonale. W opisie tego odbiornika jest wszystko dokładnie opisane włącznie z załączonym arkuszem kalkulacyjnym do obliczanie cewek o które pytasz. Jeśli nie pomogłem to powiedz, poproszę moją córkę, kończy właśnie podstawówkę, w 5 klasie z na informatyce przerobili worda, a w tamtym tygodniu miała klasówkę z exela. Nie rozumiem po co te dzieciaki uczą się takich głupot, ona chce być dekoratorem wnętrz. SRI odbiegłem od tematu...
OOOppps Tomek był szybszy :-)))))
Przekierowanie