HomeMade

Pełna wersja: TNC za grosze (ARDUINO)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Natrafiłem w sieci na fajne rozwiązanie taniego TNC:
http://www.george-smart.co.uk/wiki/Arduino_TNC

Firmware, który działa z arduino (procesory ATMega328 i ATMega1280) można pobrać ze strony: https://github.com/eiginn/arduino_tnc

Przygotowałem do tego rozwiązania rysunek płytki z separacją galwaniczną a w planach płytkę do montażu bezpośrednio na Raspberry PI.

[attachment=9357]
A czy może przygotowują koledzy wersję "wszystko na jednej płytce" z ATmegą i FTDI (i ewentualnie miejscem na moduł BT)?
No i czy przewidujecie wersję z przedwzmacniaczem - o ile Chińczyk potrafi wysterować ADC w ATmedze (Arduino TNC na bazie wcześniejszego projektu KI4MCW), o tyle wyjście "data" z Yaesu FT-897D nie dawało rady.
Pewnie by i można ale osobiście to mi się nie chce komplikować tematu. Samo arduino kosztuje grosze ma USB na pokładzie... tak poza tym to jeszcze mnie ostatnio do układów FTDI zniechęciła polityka firmy... (sprawa driverów które psują nie oryginalne układy FTDI)... może te CH340 są gdzieś dostępne? Nie sprawdzałem.
Co do tematu z przedwzmacniaczem by można było wysterować ADC w ATmedze... powiem tak, Wojtku narysuj mi schemat a ja to wrzucę na płytkę. Oprócz tego planuję jeszcze tylko PCB pod raspbery PI tak by można było to TNC bezpośrednio na GPIO założyć.

Poniżej nowy firmware, zmiany Łukasza SQ5RWU dotyczące CRC FCS, oraz moje, włączenie watchdoga...
Poprawiona płytka z goldpinami do podpięcia bluetooth.
Polecam CP2102 lub CP2104 Silabsa (tego od SI570). Chodzą naprawdę rewelacyjnie. Do kupienia na ebay-u w dobrej cenie. CH340 to proszenie się samemu o problemy, ćwiczone wielokrotnie wszystkie poszły do kosza.
Co było złego w CH340? Używam w RS485 bez problemu...
Parę problemów z NWT po prostu nie działa, co parę sekund gubi wersje firmware na oknie nwt
W naszych urządzeniach zdarzały się dziwne odpowiedzi np: po 1,5 przewidywanego ciągu znaków
testowane na różnych egzemplarzach od różnych sprzedawców i na różnych komputerach
Po wymianie na cp wszystko ok.
Rysiek fajne podejście do przewlekańców Smile Zamiast galwanicznego wejścia może warto zastosować rozwiązanie UR4MCK. Takie rozwiązanie wejścia wyśmienicie zdaje egzamin z Atmegami, podobnie działa to w moim Igate. .
(28-04-2015 18:00)SQ5EKU napisał(a): [ -> ]Rysiek fajne podejście do przewlekańców Smile Zamiast galwanicznego wejścia może warto zastosować rozwiązanie UR4MCK. Takie rozwiązanie wejścia wyśmienicie zdaje egzamin z Atmegami, podobnie działa to w moim Igate. .

Czy ta konstrukcja może pracować jako digi po dołączeniu TRXa ?
To jest TNC. Dostawiasz do tego Raspberry Pi z zainstalowanym oprogramowaniem APRX i masz digi.
Ostatnio za namową jednego z kolegów przerysowałem płytkę dodając regenerator ramek na TCM3105 który zaprojektował kiedyś kolega SP5RZP dla minidigi.
Jako że ten układ można zamówić u Pana chińczyka za dollara uznałem że to świetny pomysł. Równolegle Łukasz SQ5RWU poprawił w całości kod tego tnc i całość można pobrać z githuba pod adresem:

https://github.com/SQ9MDD/arduino_tnc

W połowie stycznia płytki będą dostępne w merkarze w katowicach dla wszystkich chętnych.
Przekierowanie