HomeMade

Pełna wersja: Wypalarka laserowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na stronie http://www.instructables.com/id/Pocket-l.../?ALLSTEPS jest opis wypalarki z napędów DVD-rom.
Laser tam zastosowany nie wypali-graweruje na płycie czołowej napisów(z aluminium) .
Czy można pozyskać mocniejszy laser, gdzie i za ile, czy gra warta świeczki ?
Ok fajne nawet w obudowie ale te z dvd mają ~200mW a z linków max 400mW to chyba nie starczy na grawerowanie aluminium ?
Witam - to jest fajne https://www.youtube.com/watch?v=uIIwU29H3E8
pozdrawiam Jacek.
A może taki, zrobiony chyba do tego celu: http://www.banggood.com/450-500mW-Violet...58363.html
Dziękuję za linki. Bardzo mnie ten projekt wciągną. To bardzo proste, dwa stare napędy CD/DVD arduino i dwa drivery i laser ale jaki ? Moc to jedno a "kolor" ? tu z http://allegro.pl/laser-zielony-green-50...06889.html jest zielony i 5000mW ! Taka zabawka w naszym hobby to przydatna rzecz. Nie znam tematyki laserów stąd te pytania.
Ten zielony laser 5000mW to jest w stanie oddać tą moc tylko przez chwilę, o ile pamiętam to jakieś kilkanaście sekund. Dłuższe używanie grozi przegrzaniem i uszkodzeniem. Chyba też plamka jest większej średnicy. Popatrz na te fioletowe - jakie mają radiatory w porównaniu do zielonych, to zupełnie inna bajka.
Ten zielony laser z Allegro nie może mieć takiej mocy, to raczej zwykłe oszustwo. Porównaj jak duży jest radiator lasera 500mW z linku Henryka. Jeśli dodatkowo posiada jeszcze wentylator do chłodzenia to znaczy że naprawdę mocno się nagrzewa przy mocy 0,5W.
Prezentowane tu laserki doskonale nadają się do tworzenia przestrzennych efektów świetlnych na koncertach metalowych, jednak z drążeniem liter w Al sobie nie poradzą. Prezentowane w linkach,, wypalarki" nadają się doskonale do cechowania półprzewodników czy wyrobów z termoutwardzalnych tworzyw, które ze swej natury dość kiepsko oddają/przewodzą ciepło.
Do grawerki wgłębnej na czołówkach urządzeń w grę mogła by wchodzić moc rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu W.
Lasery o odpowiedniej mocy mają swój ciężar i ta cena. Mechanizm z linku post nr 1 jest za delikatny. Wykonałem go jak w pierwowzorze, ale laser nie pochodził za długo. Ledwo radził sobie z wypaleniem wzoru na papierze. Drivery silniczków i płytka arduino bardzo ładnie współpracowały z programem i PC-tem. Projekt zaniechałem ze względu na ciężar i cenę lasera.
Przekierowanie