HomeMade

Pełna wersja: Mikrofon na W66
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś z was ma jakiś sprawdzony "patent" na zamontowanie popularnej wkładki telefonicznej W66 wewnątrz jakiegoś radiowego mikrofonu? Wkładka ta jest co prawda słuchawką, ale w konstrukcjach amatorskich była od dawna bardzo chętnie wykorzystywana w roli mikrofonu.

Początkowo planowałem zaprojektować własną obudowę i wykonać ją na drukarce 3D, jednak moje umiejętności w modelowaniu są "takie sobie", a poza tym mam ostatnio mocno ograniczony dostęp do drukarki.

Może w takim razie ktoś z Was wie, czy ta wkładka pasuje do obudowy któregoś z popularnych (i tanich) mikrofonów produkcji fabrycznej?
stary radmor (tzw "duży" z metalowym sitkiem). Tyle, że to krowa wielka
Cytat:Tyle, że to krowa wielka
Ale za to jaka akusyka z tego szła...! Sam miód w uszach (nie mylić z korkiem), aż na 4_tym peronie Dworca Głównego było słychać.
Rysio!
Szukaj w Tonsilu wkładki do urządzeń górniczych mają mniejsze gabaryty i także ukształtowane pasmo akustyczne od 300hz do 3.5 kHz....więcej
http://www.skleptonsil.pl/210008/tonsil-...techniczne
Najlepszy mikrofon do wzbudnicy fazowej ...używałem tego 1972 r jak wykonałem nadajnik SSB z tranzystorową wzbudnicą fazową "" Nadajniki KF i UKF"" z rozbudowanym przesuwnikiem fazowym...odpadał problem z brakiem przesuwnika fazowego powyżej 3.5 kHz i układami formowania pasma akustycznego w modulatorze. Bardzo dobre do wykorzystania jako słuchawki.
Obudowy do mikrofonu czy też słuchawek ...wydrukujesz....
(20-11-2014 21:24)SP5CII napisał(a): [ -> ]Szukaj w Tonsilu wkładki do urządzeń górniczych mają mniejsze gabaryty i także ukształtowane pasmo akustyczne od 300hz do 3.5 kHz....więcej
http://www.skleptonsil.pl/210008/tonsil-...techniczne

Hmm... A konkretnie o którą z nich chodzi? Jakie ma oznaczenie?


Cytat:Obudowy do mikrofonu czy też słuchawek ...wydrukujesz....

Tak, wiem. Problem jest innej natury. Właściwie wszystkie obudowy z thingiverse są robione z myślą o współczesnych, miniaturowych mikrofonach. Nijak nie wepchnie się do nich wielkiej wkładki W66. A moje zdolności w zakresie modelowania 3D są dosyć mocno ograniczone...
masz zdjęcia.......dane techniczne poszczególnych wkładek...wejdź na stronę do Tonsilu i reszty doczytasz a potem wybierzesz
Dałem ci przykłady innych wkładek mniejszych gabarytowo , o taki samych parametrach jak W66...WSD91, WSD88
[attachment=9219]Takie coś może być?
Wkładka W66 zastępuje również doskonale mikrofony elektretowe. Wystarczy dodać jeden tranzystor dwa oporniki i dwa kondensatory. Podłączamy cały układ dwoma drutami tak jak elektret, bez dodatkowego zasilania. W przeciwieństwie do wkładek elektretowych cechuje się wysoką niezawodnością. Nie można jej zapluć, jest odporna na wilgoć. Doskonale nadaje się do warunków polowych, pomijając wszystkie inne aspekty, które mają raczej wartość historyczną ponieważ praktycznie 100% współczesnych TRXów ma filtry kształtujące pasmo mikrofonu.
(22-11-2014 1:25)SP3FEC napisał(a): [ -> ]Takie coś może być?
To "coś" to się nazywa "mikrofon 01-35" według Radmora. Naprawde solidna konstrukcja Cool Rolleyes
Przekierowanie