HomeMade

Pełna wersja: Antena odbiorcza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
nurtuje mnie pewien problem, mianowicie sposób komutacji dodatkowej anteny odbiorczej w trx nie osiadającym dedykowanego do tego celu gniazda. Jakieś idee?

Jan SQ2NIJ
Normalnie - sterowanie z wyjścia PTT. nie spotkałem się z radiem w którym sygnał na wyjściu antenowym byłby szybszy niż na złączu PTT (ale zawsze warto sprawdzić)

MAc
mrn
(01-10-2014 10:23)SP9MRN napisał(a): [ -> ]Normalnie - sterowanie z wyjścia PTT. nie spotkałem się z radiem w którym sygnał na wyjściu antenowym byłby szybszy niż na złączu PTT (ale zawsze warto sprawdzić)

MAc
mrn

No tak - może niezbyt precyzyjnie zapytałem. Samo wykorzystanie ptt jest jasne. Bardziej interesuje mnie część w.cz. Czy np sam przekaznik koncentryczny (typu REW) załatwi sprawę (moc 100W) ?

Jan SQ2NIJ
Popatrz jaki masz przekaźnik na wyjściu radia to sam będziesz znał odpowiedź :-) REW to aż za dużo.

MAc
mrn
Witam Jan..
Dawno nie zaglądałem na Forum Smile).
Rosjanie z powodzeniem wykorzystują sterowanie LNA i PA via CAT w serii Yeasu 8...
Zamiast PA podpinasz antenę nadawczą w tym roziązaniu a zamiast LNA antenę odbiorczą.I masz komutację.
Vy 73!.
Przekierowanie