HomeMade

Pełna wersja: Antek - 50 MHz robił to ktoś?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy! Dostałem płytke od Antka i kolega ofiarodawca zasugrerował mi abym zrobił to na 50 Mcs. W opisach internetowych jest opis ale wersji wielopasmowej. Czy robił ktos z Was na pasmo 50 MHz? Może ktoś podpowie mi dane obwodów. Bo wiem np. że VFO bedę musiał pomieszać z kwarcem ok 55 MHz ( 10,7 MHz x 5 = 53,5 MHz plus ok 5,5 do 6 MHz VFO) To sie da zrobić , ale teraz chciałbym zamontować tam filtr PP9A2. Pytanie czy na pewno da sie go dopasować. Według mnie mozna nawinąć transformatory na rdzeniach ferrytowych i podłączyć filtr jak trzeba. Widziałem takie rozwiązanie w odbiornikach RSŁAW i pracowało bardzo dobrze więc i tu się da. Postawię filtr pionowo i zagra. Tylko czy ktos z Was moze wyrazic opinię co do obwodów wyjściowych. Jakie L do C ? Bo nie znam pojemności wyjściowej układu. Poza tym czy nie będzie konieczne zastosowanie dodatkowego stopnia wzmocnienia odbiornika? Na KF nie było bo to "robi " indukcja ( długie cewki) i SEM jest dość duża ale na 50 MHz...? Co wy na to?
Na 100% będzie potrzebny stopień wzmacniacza w.cz. w Rx-ie, bo będzie brakować czułości
Tak też myślałem. A skoro w odbiorniku zabraknie czułości to i w nadajniku moze byc podobnie i zbraknie wysterowania. Wobec tego spróbuję zrobic sobie stację na 18 MHz. Mam tylko Drake'a a tam nie ma tego pasma. Pasmo jest ciekawe , podobnie jak 24 MHz. Trzeba będzie spróbować.
PP9 się spokojnie dopasowuje do ne602 za pomocą dwóch Lnetworków. Miejsca wystarcza. Straty są pomijalne. 602 chodzą bezproblemowo na 50MHz. Pozostaje zrobić driver na PCB ANTKA i osobną płytkę z wejściem RX i wyjściem TX położoną na kanapkę w miejscu dawnego nadajnika.
Przekierowanie