HomeMade

Pełna wersja: "Coś" jako baza do radosnej twórczości... :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wypatrzyłem na znanym serwisie aukcyjnym urządzenie. 99 PLN + kp.
Zamknięte ale znalazłem co jest w środku i wylicytowałem.
A w środku majstersztyk! Rolleyes Dyplomowany inżynier Hans Georg Neuwirth z Hannoweru naprawdę się postarał..
Zasilacz anodowy, fajne lampy ze złotymi nóżkami i to takie jakich potrzebowałem, duży woltomierz, magiczne oczko i najważniejsze 2 x VFO kompletne, ze skalami przekładniami i linkami. No bajka!!!

Do tego solidna obudowa.

Intuicja podpowiada mi że będzie z tego piękna homodyna.
Z tym, że muszę poczekać na boski dotyk natchnienia żeby wykorzystać potencjał tego urządzenia. To w zasadzie wygląda jak gotowe radio...

Co do 2 skal to mam pomysł na urządzenie 2 pasmowe gdzie na płytce VFO były by obwody wejściowe i mieszacz. Dzięki temu można by przełączać się bez przestrajania, szukania. Na przykład przy codziennych skedach na 7 czy 3,5.

A może jakiś inny pomysł...
Gratuluję, ale jak znam życie to wyląduje to na półce jako kolejny eksponat. Krótkofalowcy już tak mają Wink
Wygląda ślicznie, szkoda nawet to rozbierać.. Ale jak mawiał mój mądry kolega "Fajne rzeczy do niczego się nie przydają" Smile Oby się przydało!
Jestem jednak ostrożny bo to jest ......:
Cytat:Neuwirth Doppelton-Generator RCN 205 S für Selektivruf.

Zwei identische, getrennt duchstimmbare RC-Generatoren mit den Bereichen:
250-1100 Hz und 1050-3200 Hz.
Ausgang: RCN 205 spezial minimale Ausgangsspannung 3 mV.
Max. Ausgangsspannung (symmetrische Ausgänge, belastet):
Ausgang 2 Ω 1 V, Ausgang 8 Ω 2 V, Ausgang 600 Ω 5 V.
Ausgänge unsymmetrisch: 5 V an 50 Ω, 200 Ω, 600 Ω.

Ausgangspannungsanzeige direkt durch Spitzenspannungsmesser.

Messbereiche: 3-15 mV/ 50 mV/ 150 mV/ 1,5 V/ 5 V
http://www.radiomuseum.org/r/neuwirth_do...205_s.html
ale ogólnie mechanika jest wspaniała.
Życzę powodzenia,
Rysio!
Nie rozbieralbym absolutnie tego urzadzenia.
To jest generator do proby dwutonowej - poczytaj o tym tescie liniowosci i zobacz jakie cacuszko masz Smile

pz
Zostawię, zobaczę jak działa, może wystawię za większe pieniądze.

Faktycznie rozbierać coś takiego to ostateczność, choć cel był/jest godny.
W założeniu była/jest to stereofoniczna homodyna binrural...
na 3,5 (pierwsze VFO) i 7 (drugie VFO)

Trafiłem na znakomity artykuł na temat produktów modulacji skrośnej 3-go stopnia.
http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2976.pdf

Doskonale napisane.

F
Pozostaje mi jedynie pogratulować takiego trafienia.
Artykuł z AVT traktuje o generatorze dwutonowym ale w zakresie w.cz., do badania IP3. A to ustrojstwo pracuje w zakresie m.cz. 3,2kHz max. Też przydatne(do modulowania w miejsce mikrofonu) ale gabaryty nie współmierne chyba do takiego zastosowania współcześnie.Ja bym rozbierał.Jakby to w. cz było to faktyczne szkoda.
A binaural jest fantastyczny.Parę lat temu zrobiłem i byłem oczarowany gdy słyszałem jak stacje przechodzą z lewej słuchawki na prawą ,albo odwrotnie.Wrażenie jest niesamowite.
Przekierowanie