HomeMade

Pełna wersja: Zamiennik FT232
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Firma FTDI wypuściła tańszy i mniejszej ilości nóżek zamiennik układu FT232 FT231 wspiera nawet w 100% handshake, bardzo dobrze nadaje się do układów typu NWT.
A konkretnie?
Nie rozumiem pytania Piotrze. Jakich informacji nie możesz znaleźć? Karta katalogowa dostępna na stronie producenta.
Witam.

Też przez chwilę nie zrozumiałem, ale już wszystko ok.
To przez brak kropki, lub przecinka pomiędzy nazwami tych układów.
W pierwszej wersji postu nie napisałeś, że chodzi o FT231 i oto zapytałem.
Ok dzięki Piotrze za zwrócenie uwagi ;-) Scalak naprawdę jest ok.
Witam
Czytałem uważnie cały temat kilka razy i nie wiem jakiego układu dotyczy. Może koledzy mi to podpowiedzą . Ponieważ jako mechanik wiem że układ FT232 ma kilka wykonań różnią się one tylko literkami po nazwie np. FT232BM lub są inne literki.
Według moich wiadomości "praktycznych" w zależności od oznakowania mają kwarc wewnątrz na strukturze lub są takie które wymagają tak jak wspomniany FT232BM kwarcu zewnętrznego. Ja zastosowałem FT232BM w interfejsie CAT do PILIGRIMA i chodzi znakomicie w NWT taki sam układ również pracuje bez zarzutu.
Co do stylu pisania przez SQ4AVS to zauważam że przynajmniej połowa
informacji które chcesz przekazać wymaga doprecyzowania. Forum czyta wielu kolegów o różnym poziomie wiedzy którzy chcą skorzystać z podawanych informacji i tego typu niedoprecyzowania powodują u nich stres u mnie zresztą też.
VY 73! Roman SP5AQT.
Romanie rozwiewam Twoje wątpliwości, chodzi o układ FT231, resztę potrzebnych informacji znajdziesz w karcie katalogowej. Romanie mógłbyś pokazać mi tę połowę moich postów w których masz wątpliwości postaram się Ci sukcesywnie wyjaśniać je. Przyczyną jest duża ilość zajęć w domu i poza nim, stąd nie zawsze wszystko dokładnie przeczytam co napisałem. Jest też inna rzecz, wyjaśnienia pewnych rzeczy jak np. oznaczeń literowych, skrótów jak handshake są w necie i zwyczajnie szkoda czasu na ich powtarzanie.
Przekierowanie