HomeMade

Pełna wersja: Radmor 3011/3 - pasmo 50MHz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Niedawno dostałem od zaprzyjaźnionego radiotechnika oscyloskop Mini 4 , radiotelefon Radmor 316.50/8 oraz radiotelefon Radmor 3011/3 popularnie zwany murzynkiem
Poszukuję opisów , jak przerobić murzyna który działa na paśmie 40 MHz (rozpoznałem to po dużej średnicy cewek oraz po oznaczeniu) , by pracowało w całym zakresie pasma 50MHz - czyli 50-52 MHz (chce mieć jeszcze po bokach trochę miejsca jakiś jeden MHz).
Chciałbym zmieniać częstotliwość za pomocą przycisków z LCD (synteza na SAA1057). Od razu mówię , że niestety nie potrafię programować sterowników PLL-ów.
(bawiłem się tylko Arduino w zmienne , zapalanie diodek , ekranów lcd , przyciski)
Modulacja jaka mnie interesuje to FM.

Akurat pasmo 50MHz wybieram , bo na 144MHz trudno przestroić radio zaprojektowane pod 40MHz.

Dlaczego chce przestroić? No oczywiście , żeby zrobić jakiś pożytek z tego sprzętu.
A tak swoją drogą , to naprawdę pięknie wyglądają płytki poszczególnych bloków murzynka.

Z powodu wielkości dokumentacji radia
wrzucam ją na zewnętrzny hosting:
http://hostuje.net/file.php?id=12bc4de62...31424a8fe8
Pozdrawiam
Niko
Jeśli posiadasz to co jest w podanej dokumentacji to nie jest to murzynek.
Ups. Przepraszam.
Dopiero teraz zauważyłem , że ta dokumentacja dotyczy 3001-160 , a nie 3011/3.
Czy ktoś ma dokumentację do 3011/3?
3011/3 to nie jest Murzynek. Specem od Radmorow nie jestem ale dla mnie Murzynek to 3033.

pz
Ano rzeczywiście. Mnie też się tak zdaje. Napisz, czy to duże pudło (ok 25x25cm) czy małe czarne (ok. 20x15)?
Pragnę zwrócić uwagę naszemu młodemu koledze. że używanie emisji F3E w paśmie 50 MHz w Polsce jest ZABRONIONE!. Proszę sobe zajrzeć do Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości, uwaga POL.30.

Pozdrawiam,
Artur, sp1qy
Ups , myślałem , że na 50 MHz Fm-em wolno.
Bo w takiej liście http://kfmaniak.blox.pl/resource/Pasma_a...s_v1.0.pdf
zauważyłem , że na końcu jest miejsce na fm-a.
Ten mój radmor 3011/3 jest niebieski, po lewej stronie od boku ma miejsce na mikrofonogłośnik.
Od tyłu ma gniazdo COM i gniazdo antenowe , i niestety urwane gniazdo zasilające.
Z tyłu tabliczka z oznaczeniem 3011/3.

A może na 70 MHz można używać FM-u.
Może na tamto pasmo przestroję.
Na 70 Mcs mozna używać FM-u. Jak masz kwarce i chęć to przestrajaj.
We Wro bardzo aktywnie na 70.260 FM
(21-04-2014 9:22)SP3SUZ napisał(a): [ -> ]Na 70 Mcs mozna używać FM-u. Jak masz kwarce i chęć to przestrajaj.


O zastosowaniu generatorów kwarcowych ani myśle!
Najlepiej użyc syntezy.
Przekierowanie