HomeMade

Pełna wersja: Lutowanie kabli koncentrycznych do PCB/gniazd/itp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Mam od lat nie rozwiązany dobrze problem z lutowaniem do PCB cienkich kabli koncentrycznych. Pół biedy, jeśli kabel ma wewnętrzną izolację teflonową, bo taka się nie topi... Ale mam też kable z izolacją z pianki, albo z czegoś topliwego... Staram się robić tak że druciki oplotu zwijam i nakładam nań koszulkę termokurczliwą (lub - czasem, jeszcze drugą która wchodzi również dalej na przewód). Kiedy zabielam i przylutowuję oplot do PCB, wewnętrzna izolacja kabla koncentrycznego się nadtapia. Zawsze mam wątpliwości czy aby nie zrobiłem zwarcia. Wolę przylutować, wtedy mam pewność, choć mógłbym też zaciskać w złączki...
Mają koledzy jakieś dobre patenty (dodam, ze nie używam lutownicy transformatorowej, ani lutownicy do rynien Smile, tylko starego dobrego elwika z cienkim grotem, i dwustopniowo dawkowaną mocą)


Pozdrawiam
Kiedyś kabelki koncentryczne do PCB łączyłem tak jak opisuje Karol. Po doświadczeniach z Husarkiem stosuje wyłącznie złącza SMA, SMB a do innych sygnałów (zasilanie, stało prądowe, m.cz.) złącza Crimp Terminal. Przekonałem się, że w czasie uruchamiania nieodzowne jest zapewnianie możliwości wielokrotnego rozłączania złącza bez powodowania jego dewastacji. Dodatkowo, stosowanie złącz zapewnia bardzo dobre ekranowanie.
Dziękuję.
Chyba będę musiał się przekonać do tych złącz. Mam nawet gdzieś zaciskarkę YAC3, może będzie miała dobre rozmiary do sma. Choć cenowo same złącza i zaciskarka, tym bardziej jeśli jej ktoś nie ma, to już jest pewien koszt.

Czy te ceny: http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=02790 są dobre, czy można gdzieś w internecie taniej? (Edit: minimalna ilość to 10 sztuk...)
Pozdrawiam
Porozmawiaj z kolegami, ktorzy maja kontakt z demontazami sprzetow po GSM itp. Czesto mozna dostac cale peczki cienkich kabli ze zlaczami SMB.
Metoda zdecydowanie najtansza, a zlacza i kable sa wysokiej jakosci Smile

Gdyby ktos mial gniazda QMA to moge odstapic troche jumperow.

pz
Przekierowanie