HomeMade

Pełna wersja: Lidia na 7MHz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Tu masz wszystko nieekranowane i nie wiadomo jaki masz zasilacz (czy np. diody są zbocznikowane kondensatorami). W takim wykonaniu homodyna jest b. czuła na zakłócenia. No i do tego nie wiadomo jaką masz antenę.
Trzeba czytać poprzednie posty...... Antena G5RV 40-10m.

Aby wyeliminować zakłócenia zasilałem odbiornik z baterii 9V (alkaiczna) a potem 13.8V oczywiście przez 78L08. W obu przypadkach jest tak samo !

Ma ktoś na wymiankę choć by jeden 1kom/10obr. (OK. dam dwa za jeden) ? Tak by spróbować czy to wina "grubego" strojenia.

PS. Problem chyba rozwiązany hihi. Pobuszowałem w szufladach i znalazłem 10kom/10obr. iiiii..... odbiera.
Zaczynasz myśleć kolego Adrianie. A jeśli tak, to zapamiętaj: dioda pojemnościowa jest polaryzowana w kierunku zaporowym i nie pobiera prądu. Jeśli do skrajnych wyprowadzeń potencjometru wieloobrotowego np. 100kom włączysz równolegle rezystor 1kom to będzie układ się zachowywał tak jakbyś włączył potencjometr o oporności 1 kom.
Wszystkim Kolegom dziękuję za wolę pomocy. Smile Zrobię tak jak SP5BMP mówił.

Przyszłym budowniczym Lidii zalecam słuchanie w ciągu dnia, bo wieczorem odbiera bardzo silnie jakąś stację AM i nie puszcza w żaden sposób.
No i ten potencjometr 1kom..... Musi być 10 obr.
(12-02-2016 18:17)SQ8NZD napisał(a): [ -> ]Przyszłym budowniczym Lidii zalecam słuchanie w ciągu dnia, bo wieczorem odbiera bardzo silnie jakąś stację AM i nie puszcza w żaden sposób.

Adrian, TŁUMIK...
Najprościej - Podłącz potencjometr kilkaset omów między anteną i filtrami. Zobaczysz różnicę. W pewnym momencie mieszacz zacznie pracować prawidłowo ;-)

MAc
mrn
Mam tłumik 1kom jak w schemacie.... Przykręcenie tłumika powoduje zanik odbioru stacji AM jak i SSB/CW
Adrian.
Rekomenduję Ci to ogłoszenia
http://gielda.qrz.pl/wyswietl.asp?id=99264
Witam Panowie.

Złożyłem już kit od Włodka SP5DDJ na 40m. Odbiornik był bardzo wstępnie zestrojony korzystając z WebSDR i kawałka drutu za oknem. Oczywiście szum jest, napięcia sterujące warikapem się zgadzają, teoretycznie wszystko jest okej, pomijając brak odsłuchu korespondencji.

Zakłdając oczywiście, że generator lokalny pracuje w paśmie, bo tego nie jestem pewien.

W związku z tym, złożyłem AVT2885/1, zbudowałem separator zaproponowany przez Włodka i....

0.

Zakładam że sama fmiarka działa poprawnie, bo przy potraktowaniu sygnałem z DDS'a pokazywała poprawne wartości.


Proszę o pomoc.
F vfo możesz sprawdzić na sdrze. Napięcia na układach poprawne? Jak dotkniesz sróbokretem do wejścia LM słychać przydźwięk?
Potwierdzam. Zasilanie poprawne, zarówno motorolka, jak i LM. Przydźwięk jest, mcz działa. Napięcia warikapowe niemalże takie, jak opisał Włodek w swojej instrukcji.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie