Pamiętacie Koledzy Fono-Test i Video-Test, urocze generatory z Gdańska których to się używało? Który z nas takiego nie miał? Ja miałem (w ogólniaku) i wszyscy moi koledzy mieli i używało się tego dosłownie do wszystkiego. Po latach przeprowadzek gdzieś zaginął. Chciałem odkupić na All. ale nie ma? No to zdobyłem Radioamatora i Krótkofalowca nr.8 z 1970 r. dziś rano przysiadłem 10 min. i zrobiłem.
Urządzenie działa świetnie, obudowa wyłącznika jest podłączona do (-) więc można nawet używając oporu własnego ciała "przedzwonić" słuchawki a nawet głośnik.
Jest wygodne. Docelowo użyję aluminiowego zakręcanego flamastra i baterii AAA.
Witam
Przez przypadek znalazłem na Facebooku opis tego urządzenia . Z opisu wynika, że może służyć do wyszukiwania usterek w czasie naprawy np. radioodbiornika . Tak się składa , że posiadam radio VEF206 . Odbiornik, tak według mnie słabo odbiera . Ten , mocne stacje średnio czy krótkofalowe odbiera w miarę poprawnie ale te słabsze praktycznie wcale . Kiedyś szukałem jakiegoś opisu układu aby sprawdzić ten radioodbiornik ale nie mogłem nic znaleźć. Czy za pomocą tego ustrojstwa , mógłbym próbować dokonać naprawy ?
(20-01-2024 23:47)EC4AGT napisał(a): [ -> ]Czy za pomocą tego ustrojstwa , mógłbym próbować dokonać naprawy ?
Próbować można, tylko ten generator produkuje mnóstwo harmonicznych.
(20-01-2024 23:47)EC4AGT napisał(a): [ -> ]posiadam radio VEF206 . Odbiornik, tak według mnie słabo odbiera . Ten , mocne stacje średnio czy krótkofalowe odbiera w miarę poprawnie ale te słabsze praktycznie wcale .
Do tego typu usterki bardziej przydatny jest generator sygnałowy 465 kHz i generowanych częstotliwościach w zakresie pracy odbiornika.
Dzięki za odpowiedź. A czy mógłbyś podać jakiś schemat , opis , jak to wygląda i czy da się zrobić ?
Pozdrawiam
Witam
Dzięki za linki .
Pozdrawiam
Przypomniały mi się ogłoszenia z RE wtedy gdy tylko okładka miała jakiś jeden kolor.
Wtedy jeszcze nie wiedziałem o co chodzi