HomeMade

Pełna wersja: TRX PLESSEY-SKANTI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od niedawna jestem posiadaczem transceivera PLESSEY-SKANTI TRP 8250. W rozmowach na osiemdziesiątce okazało się , że w kraju jest dużo posiadaczy tego trx-a w różnych wykonaniach. Istnieje więc potrzeba wymiany doświadczeń w zakresie uruchamiania, usprawnień i modernizacji. Myślę też , że na wzór wątku o PILIGRIMIE trzeba też założyć listę znaków użytkowników TRX Plessey-Skanti .
Bardzo się cieszę, że zaistniał taki wątek. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem urządzenia TRP 8250 S i przekonany jestem, że mimo jego bardzo dobrych parametrów, możliwości wszelkich modyfikacji są jeszcze bardzo duże. Zebranie informacji na ten temat będzie dla tego forum jak najbardziej chwalebne.
Pozdrawiam pomysłodawcę.
Witam "rodzinę Plessey`owców",

Mam pytanie, czy ta radiostacja oparta jest na układach scalonych Serii SL600 czy SL1600? A może nawet nie ma w niej tych elementów? Pytam, bo chyba kiedyś chciałem coś podobnego w DW Electronics kupić lecz nie byli zbyt chętni do dzielenia się informacjami na ten temat...

73
SP5RZM Jerzy
Skanti , to była duńska firma produkująca radiostacje min. dla statków. Wyprodukowała również partię tych radiostacji pod nazwą Plessey dla armii brytyjskiej. Nie ma to nic wspólnego z układami scalonymi serii SL600, czy też SL1600. Pozdrawiam, Janusz.
Przekierowanie