HomeMade

Pełna wersja: Program Eagle - jak szybko i łatwo go opanować
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak pomocne jest opanowanie dobrego programu do projektowania płytek drukowanych. Kolegom, którzy w tym temacie chcieliby dobrze wystartować w programie Eagle, proponuję doskonały kurs w języku polskim, który znalazłem na YouTube. Fachowy, rzeczowy, uczy dobrych, profesjonalnych nawyków tworzenia schematów oraz PCB. Prowadzący używa swobodnego, nieformalnego języka, przez co kurs ogląda się z dużą przyjemnością (przy okazji, osoba ta jest autorem cenionych książek z dziedziny mikroprocesorów ATMEL AVR).
Podsumowując - POLECAM: bardzo szybko można przyzwoicie opanować obsługę programu Eagle, który w wersji Light jest bezpłatny.

http://www.youtube.com/watch?v=5CF0Q81nG...el&list=UL

Ps: uprzedzając może opinie niektórych kolegów - zdaję sobie sprawę, że istnieją też inne, dobre programy do projektowania PCB. Może lepsze, może gorsze, ale moja informacja jest skierowana do tych, którzy chcą nauczyć się programu EAGLE'a. Nie chcę podejmować dyskusji na temat wyższości Świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia.
Witam

Dzięki za link, tam jest kilka części tego kursu tego samego autora.

pozdrawiam

Andrzej
(10-11-2012 15:26)SQ1GYQ napisał(a): [ -> ]Dzięki za link, tam jest kilka części tego kursu tego samego autora.

Tak jest Andrzej, masz rację. Podałem tylko link do pierwszej części, bo pozostałe każdy (kogo to zainteresuje) łatwo znajdzie.
Zdając sobie sprawę, że może to zostać uznane za szczyt lenistwa i nie chcąc zakładać nowego tematu ... Czy ktoś będzie tak uczynny, i podaruje mi bibliotekę z AD8302 do programu o którym tu mowa ?
w zamian mam do AD8307 i AD831
Polecam wszystkim pragnącym korzystać z EAGLA, książkę Henryka Wieczorka pt. "EAGLE - pierwsze kroki" wydanej przez btc. Książka omawia projektowanie w Eaglu 4.16, ale to w niczym nie przeszkadza, by była podpórka do korzystania z aktualnie nowszych wersji np Egla 6.4. Książka jest w j. polskim, więc dla tych którzy nie są biegli w j. angielskim bardzo ułatwi pełne korzystanie z programu. W książce omówione są również podstawy dla przygotowania danych do produkcji PCB np. klisz GERBER, wierceń numerycznych Excellon, co ułatwi porozumienie się z rzemieślnikiem, który ma zrobić nam PCB . Warto mieć tą pozycję w swojej bibliotece.
Stefan
Witam. Od trzech tygodni raczkuję w Eagle, mam wersję 7.5.0. Przerysowuję płytkę trxa scorpion cw-ssb na podstawie pcb expres. Eagle pozwala na podłożenie obrazu w warstwie dzięki czemu można w miarę łatwo osadzić elementy. PCB jest rysowane bez schematu, tylko na zasadzie dodaj element, przelotki, pady i ścieżki. Opcja sprawdzenia DRC pokazuje tylko 3704 błędy - mimo że mozaika wygląda poprawnie. Czy jest ktoś chętny aby przejrzeć mój plik i podpowiedzieć czo zrobić z tymi błędami. Wymiar płytki to 162x200, więc potrzebna wersja która poradzi sobie z takim rozmiarem. Płytka dwustronna. Plik brd prześlę e-mailem zainteresowanemu.
Pcb będzie robione w Chinach więc muszę mieć pewność że plik jest poprawny .
Paweł
sp2fp@wp.pl
A ma ktoś może stare wersje instalek do Eagla ?
(01-12-2017 17:07)SP6MJS napisał(a): [ -> ]A ma ktoś może stare wersje instalek do Eagla ?

Stare wersje są niby do ściągnięcia gdzieś ze strony Autodeska (aktualny właściciel eagle), pytanie - jak starą wersję potrzebujesz?
Podaję link do Video Tutoriali Eagle PCB w języku angielskim:
http://electronics-diy.com/articles.php/

Tadeusz
Przepraszam, że tak na raty ale po przejrzeniu swojego archiwum nt. Eagle znalazłem jeszcze jeden link z instrukcja tworzenia gerberów oraz wiercenia na potrzeby produkcji tym razem w języku polskim. Jest to instrukcja jednego z naszych producentów płytek, ale chyba będzie też dobra dla innych:
http://www.drukowane.pl/pl3/?page=data_f...tab=eagle/
Tadeusz
Stron: 1 2
Przekierowanie