HomeMade

Pełna wersja: TRX Kontur 116
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,nie wiem czy w dobrym miejscu wątek,mam takie radio i szukam mondrej głowy,chodzi mi o podłączenie klucza cw,jest gniazdo din 5 i nie mam pojęcia gdzie go podpiąć, i jeszcze jedna sprawa,jest z tyłu radia gniazdo opisane jako kontrola, dowiedziałem się że w tym gnieżdzie jest niezależne wyjście audio,ptt i chyba coś jeszcze bo chyba do tego złącza da się podłączyć interfejs do emisji cyfrowych,proszę kolegów o pomoc może ktoś posiada takie radio i wie coś na ten temat
pozdrawiam Roman sq5rgs
Witam, potrzebuje pomocy chodzi mianowicie o to chcę wystartować w cq ww wpx rtty i mam problemy,mam mixw 3 i coś nie tak, przy ustawieniu na zawody program przy wysyłaniu potwierdzenia nie zapisuje qso tylko je kasuje, to jeden problem, drugi, rozpracowałem na zawody ww. n1mm wszystko działa oprócz tego jak zmienić częstotliwość w n1mm, bo w mixw mogę zmienić ręcznie, a w n1mm nie mam pojęcia jak to zrobić, i teraz pytanie techniczne , wiem że mój kontur to starsze radio, ale pytanie do tych co się znają ww radiu, a mianowicie czy nie da się czegoś zrobić nie mówię o sterowaniu radia ale żeby komputer widział na jakiej częstotliwość pracuje radio- gdyby coś dało się zrobić to by było fajnie, proszę bardzo o pomoc bo zawody 9 lutego , pozdrawiam Roman SQ5RGS
Wpadło mi w ręce to ukraińskie urządzenie.
Kontur-116,
W dość dobrym stanie mechanicznym i raczej niewiele grzebane. Trochę działa ale generalnie jest głuchy. Jako tako słychać na 7Mhz, gorzej na 3,5Mhz a inne pasma głuche.
Chciałbym go dla ciekawości i zabawy ożywić ale brakuje mi dokumentacji.
Wg Internetu jest to konstrukcja podobna do Wołny ale mój egzemplarz mało ja przypomina. Mam dokumentację do Wołny i praktycznie tylko wzmacniacz nadajnika
jest podobny. Co do reszty to raczej tylko baza elementowa podobna.
Poszukuję dokumentacji lub chociaż schematów.
Najnowsze elementy w moim Konturze pochodzą z 1993r.
Nie wiem, czy to manufaktura czy samoróbka.
73, Mietek
Syntezator Kontur 116
http://www.cqham.ru/k-116.htm
Podobno zbliżony schemat ma TRX Drużba:
https://m.qrz.ru/schemes/contribute/constr/druzhba-m/
Jak pogrzebać w starych ruskich czasopismach RADIO to jest tam...
ale gdzieś mi się zapodziały.
Witam, na Internecie można znaleźć tylko syntezę która jest stosowana miedzy innymi w Drużbie. Być może jestem jedynym który posiada dokumentację oraz dwie sztuki 116. Dokumentacja nie jest w najlepszym stanie po tylu latach. Spróbuje w wolnej chwili zeskanować dokumentację.
73!
Było by bardzo miło.
73, Mietek SQ5PTQ ex SP5HBT ex SP6HBT
A może komuś znany jest transceiver ukraiński KONTUR 111?. VY73!
JA POSIADAM WOŁNE I KONTUR 116
Przekierowanie