HomeMade

Pełna wersja: Maszt antenowy bez pozwolenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Masz rację Witku. W ubiegłych latach postawiłem z Heniem SP5DED na dachach wiele masztów rurowych 9m i kratowych 10m. Raz pamietam potrzebny był projekt i raz zgłoszenie. Maszty stoją do dzisiaj. Powodzenia w budowie, Janusz.
Ja też nigdy nie pytam się nikogo o zgodę, bo gdybym się pytał, to nadawałbym jedynie "teoretycznie" Smile Stawiam i już! Dbam jedynie o to, aby było rozsądnie i bezpiecznie.

73! de Robert SP3RAF
(18-09-2012 22:25)SP2MKT napisał(a): [ -> ]Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207 poz. 2016 z późn. zm.)
Art. 29 ust. 1 pkt. 27) Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa instalacji telekomunikacyjnych w obrębie budynków będących w użytkowaniu.
Art. 30. ust. 1. pkt. 3b) Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu urządzeń o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych.
Niepokój budzi sformułowanie "emitujące pole elektromagnetyczne" i dotyczy urządzeń o wysokości większej od 3 metrów. Tylko czy w rozumieniu ustawy maszt podtrzymujący antenę jest urządzeniem? Zawsze tego się obawiam. czy ktoś w m-berecie nie zgłosi urzędowi, że po maszcie skaczą wiewiórki i padają przed jej telewizorem, tylko gdy nadaję. W sumie jeśli postępować jak radzi Henryk, to jest to najlepsza droga do osiągnięcia powodzenia choć czasy zapewne są zmienione. Nie ma się co bać tak bardzo Wójta, raczej sąsiada. Są jeszcze konstrukcje kładzione ręcznie.
Nie ma co się przejmować tylko działać. Masz do 3 m na dachu swojego budynku stawiamy bez pytania się o zgodę kogokolwiek (no może z wyjątkiem żony/męża). Natomiast maszt powyżej 3 m na dachu swojego budynku stawiamy także bez pytania się kogokolwiek o zgodę, z tym wyjątkiem że trzeba wpierw zgłosić zamiar jego postawienia na budynku do urzędu, odczekać miesiąc i jak urząd nie zaprotestuje (a zwykle nie) to można brać się za robotę. Każdy inny maszt, który będzie stawiany na działce i mający fundament wymaga projektu budowlanego i odbębnienia całej procedury.
Pozdrawiam!
Cytat: budowa instalacji telekomunikacyjnych
Masz jest instalacją telekomunikacyjną, więc to chyba wyjaśnia.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie