HomeMade

Pełna wersja: Maszt 10m za 319zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szanownych kolegów!

Przeglądałem popularny serwis aukcyjny i trafiłem na ofertę masztu z włókna szklanego, o długości 10m. Chciałbym go wykorzystać jako podpora do anteny "odwrócone V". Czy ktoś z Kolegów spotkał się z tym masztem? Czy nada się on do moich celów?

poniżej link:
http://allegro.pl/maszt-teleskopowy-z-wl...56836.html
Witam Przemku,
Przy zastosowaniu tego masztu jako konstrukcji stałej trzeba wziąć pod uwagę wiotkość i pracę na wietrze. Do pracy w terenie jest idealny. Można kupić tą wersję tańszą o 50 zł i zrezygnować z ostatnich dwóch segmentów:
http://allegro.pl/maszt-teleskopowy-z-wl...56905.html
Ze względu na większą średnicę u podstawy, konstrukcja jest prawdopodobnie bardziej sztywna. W przypadku znudzenia się anteną invertet V, można maszt stosować do eksperymentów z antenami pionowymi. Polecam też zwrócić uwagę na antenę DOUBLET (podwójny ZEPPELIN) zawieszoną jako odwrócone V. Pracuje we wszystkich pasmach KF. Dedykowana skrzynka antenowa S-match. Od wielu lat pracuję na tej antenie, dopasowując ją skrzynką MFJ-901B. To królowa prostych anten.
73, Jarek.
Nie znalazłem na stronie producenta żadnych informacji na temat temperatury w jakich masz może "pracować". Czy taka konstrukcja wytrzyma zimowe -30*C czy raczej materiał może zacząc pękać/ kruszyć sie?
Witam,
Podzielę się praktycznym doświadczeniem. Firma DIAMOND na obudowy anten z serii X-30, do X-510 i innych stosuje ten sam materiał. Antena X-30 stoi na dachu ponad 15 lat, antena X-510 ponad 5 lat. Na obudowach anten nie nie widać żadnych ubytków. Przetrwały temperatury -26 stopni C.
Jarek.
Przekierowanie