HomeMade

Pełna wersja: Android czy Windows do APRS ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podpowiedzcie mi proszę, pod jaki system jest więcej / są lepsze programy do APRS.
Nigdy nie miałem drogiego telefonu więc nie mam pojęcia o tym, a teraz planuję jakiś HTC zakupić i nie wiem z jakim systemem.
Znane mi programy pod Androida do APRS to:

-APRS Viewer
-APRSDroid
-U2APRS


A ogólne dla nas to:

-HamSatDroid
-Ham
-GridLocator
-IRLP Finder
-HFBeacon
-Locator
-Call Log
-Signals
-Echolink
-NKCCluster
-NCDXF Beacon
-mwave.mcalculator
-com.dciaffa.padcalculator
-DroidPSK - PSK31
-DroidRTTY
-EveryCircuit Free
-Repeater Radar Beta
-HamLog
-Satellite AR
-DX Cluster


Aplikacje częściowo dostępne w Google Play jak i na stronie ich producenta. Oczywiście niektóre są też płatne ale cena to około 10-15 zł.

Zapewne dostępnych jest o wiele więcej, ale to są te które znam i na 100% są osiągalne aktualnie w internecie. Pod Windows-a, domyślam się, że pod jakiegoś WindowsMobile jak i pod Symbiana nie ma zbytnio aplikacji takich. Może się mylę ale ja się z nimi nie spotkałem.

Pozdrawiam. Andrzej.
Pod Windowsa Mobile było trochę programów dla krótkofalowców. Chociażby APRS CE albo PocketDigi. Musisz jednak pamiętać, że WM w chwili obecnej jest już martwym systemem. Zastąpił go Windows Phone, który nie jest z nim kompatybilny pod względem oprogramowania. Nie wiem jak wygląda sytuacja z odpowiednimi programami pod WP.

Kupowanie starego palmfona z WM jak dla mnie obecnie nie ma sensu - latami korzystałem z tych urządzeń. Wtedy to była prawdziwa rewolucja (wygodny dostęp do Internetu i e-maila, możliwość instalowania rozbudowanego oprogramowania) ale na dobrą sprawę korzystanie z tego systemu w zastosowaniach "telefonicznych" nie było zbyt wygodne (rysik, mało czuły digitizer rezystywny). W chwili obecnej jak dla mnie w grę wchodzi tylko jakiś nowy Android albo iOS.
Bezapelacyjnie Android! System jest rozwojowy (licencja gpl), aplikacji don przeznaczonych jest ns peczki i co raz cos nowego wychodzi (wiekszosc jest bezplatnych), wyglad i obsluga tez niczego sobie :-)
Też potwierdzam, że Android jest poza konkurencją (wcześniej używałem Symbian i Windows CE). Używam systemu Android od ponad 2 lat a z programów dla krótkofalowców to bardzo często korzystam z następujących:
- Ham (dane Solar Terrestrial Data),
- DX Cluster Ver. 1.15
- Morse Trainer
Natomiast na "co dzień" z innych programów pod Android, to przede wszystkim z takich:
- moBILET (do parkowania zamiast parkometrów, jest SUPER!)
- NaviExpert (polska nawigacja drogowa on-line).
73 Bogdan, SP3IQ.
Dzięki chłopaki ! Zatem Android.
Rozglądałem się za HTC Desire Z (bo ma klawiaturę fizyczną) ale w żadnym salonie już nie ma, a sam telefon bez umowy 1200zł.... teraz rozglądam się za używakiem w dobrym stanie.
(09-07-2012 9:08)SP4EJT napisał(a): [ -> ]Dzięki chłopaki ! Zatem Android.
Rozglądałem się za HTC Desire Z (bo ma klawiaturę fizyczną) ale w żadnym salonie już nie ma, a sam telefon bez umowy 1200zł.... teraz rozglądam się za używakiem w dobrym stanie.


Marcin, a może jakiś tablet działający pod Androidem ? Sam mam tablet z manty MID-02 i śmiga aż miło z aplikacjami w.w Smile Kupiłem go za 189 zł dla zabawy i przewyższył moje oczekiwania. Procesor taktowany zegarem 1 GHz jak i WIFI oraz za 50zł moduł 3G i tablet śmiga jak ta "lala"
(09-07-2012 23:43)SP6-11003 napisał(a): [ -> ]Marcin, a może jakiś tablet działający pod Androidem ? Sam mam tablet z manty MID-02 i śmiga aż miło z aplikacjami w.w Smile Kupiłem go za 189 zł dla zabawy i przewyższył moje oczekiwania. Procesor taktowany zegarem 1 GHz jak i WIFI oraz za 50zł moduł 3G i tablet śmiga jak ta "lala"

Wierz mi, gdybyś miał okazję skorzystać z porządnego urządzenia na Androidzie, to nie polecałbyś koledze tanich tabletów. Zważywszy na cenę, to twój ma zapewne rezystywny digitizer (warstwę dotykową) zamiast pojemnościowego.
Na co dzień używam telefonu z Androidem - Desire Z właśnie. Może już trochę przestarzały w porównaniu z nowymi konstrukcjami na czterordzeniowych procesorach i najnowszej wersji systemu, ale wciąż doskonale się sprawdza. Z tabletów miałem okazję przetestować zarówno kilka tych tańszych (ale nie aż tak tanich jak ta Manta - tych za 400-500 zł) jak i porządnych (Galazy Tab 7", HP TouchPad z nieoficjalnym Androidem - tego właśnie używam na co dzień). Mogę powiedzieć jedno - nie ma porównania. Te tanie mają zauważalnie gorszy ekran, mniej czuły digitizer, o wiele gorsze zarządzanie zużyciem energii, a co najgorsze - mniejszą stabilnością systemu. Galaxy Taba odkłada się w stanie uśpienia na dwa tygodnie i po tym czasie jeszcze się nie rozładuje, a uptime wskaże, że nie było żadnego samoczynnego restartu ani zawieszenia. Tani tablet po paru dniach wyładuje baterię, restartując się w tym czasie kilka razy. Smile
(09-07-2012 23:43)SP6-11003 napisał(a): [ -> ]Marcin, a może jakiś tablet działający pod Androidem ? ...
Pomysł dobry, nie pomyślałem o tym, ale wolałbym żeby sprzęt mieścił się w kieszeni.
Ja mam Galaxy Xcover którego polecił mi niejaki Jarek Tongue Sprzęt może nie najnowszych polotów ale za to w pełni wodoodporny i upadkoodporny co jest dla mnie rzeczą pierwszorzędną. Używam głównie do internetu/aplikacji oraz jako nawigacja rowerowa (trzeba mieć akumulator w plecaku) i spisuje się całkiem ok.
Przekierowanie